تفاوت اره آلومینیوم بر با اره آتشی

31 اسفند 1400

اگر قصد فعالیت در صنایع مختلفی را دارید، می توانید بر حسب نوع فعالیت خود اره مناسبی را خریداری نمایید. همراه ما باشید تا در مورد تفاوت اره آلومینیوم بر با اره آتشی، بیشتر صحبت نماییم.
انواع اره یکی از تجهیزات برشکاری بوده که می توانید انواع شیار های مد نظر را ایجاد نمایید. دندانه های تیغه اره به گونه ای ساخته شده که بدون کند شدن تیغه بتواند پشت سر هم باعث برش اجسام مختلف شود. در نظر داشته باشید برای انواع فعالیت های صنعتی از تیغه اره متفاوتی استفاده می ‌شود که باید تجربه کار با اره را از قبل داشته باشید.


انواع اره های کاربردی در صنعت


اره های فارسی بر، اره چوب بر، اره برقی، اره آتشی، اره موتوری، اره گرد، اره نوکی، اره صابونی، پرده نواری، اره پروفیل بر، اره جراحی، اره لنگ، اره چکشی و اره دستی بخشی از اره های معروف در صنعت هستند که می ‌توانید بر حسب نوع فعالیت و کاربرد آن مورد استفاده قرار دهید.
تمام تجهیزات صنعتی مربوطه را می توانید از مجموعه پیشرو دریل تهیه نمایید که تمام اجناس با گارانتی بلند مدت برای شما ارسال می شود. در ادامه بیشتر به تفاوت اره آلومینیوم بر با اره آتشی، می پردازیم.


اره آلومینیوم بر چیست؟


یکی از ابزار های برش کاری، برای برش و شکل دهی پروفیل های آلومینیوم و فلز، دستگاه آلومینیوم بر بوده که در صنایع مختلف از جمله ساخت پنجره های دوجداره مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از تجهیزات پرکاربرد بوده و به دلیل وزن کم آن از استحکام بسیار مقاومی برخوردار است. امروزه برای تولید تجهیزات حمل و نقل لوازم خانگی صنایع خودرو سازی، صنایع ساختمانی و عمران مورد استفاده قرار می گیرد.

 

اره  آلومینیوم بر چیست؟


 
مزیت های اره آلومینیوم بر


فلز آلومینیوم نسبت به سایر فلزات از چگالی کمتری برخوردار بوده و بدین وسیله برشکاری آن آسان تر از فلزات دیگر است. در زمان برشکاری باید حواستان به پلیسه گیری در فرایند برشکاری باشد. در نتیجه بتوانید با کمترین درصد خطا برش کاری انجام دهید. در زمان برشکاری آلومینیوم باید به نوع تقسیم بندی فلز دقت نمایید. فلزات سبک، نیمه سبک و سنگین هر کدام در تقسیم بندی متفاوتی قرار می گیرد که نیاز به تجهیزات برشکاری تخصصی دارد.


موارد مهم در زمان خرید اره آلومینیوم بر


در زمان خرید اره آلومینیوم بر به جنس تیغه، گام، فاصله، برش و دندانه، شکل و ابعاد تیغه و زوایای تیغ دقت نمایید. جنس تیغه بسیار اهمیت بالایی داشته و باید بر حسب نوع فلز و ضخامت آلومینیوم خود استفاده نمایید. همچنین گام اره بر حسب نوع استفاده شما به شکل زاویه های طولی طراحی می‌شود که شما بدون هیچ مشکلی به توانید استفاده نمایید. با بررسی و معرفی اره آتشی، در ادامه به تفاوت اره آلومینیوم بر با اره آتشی می پردازیم.


اره آتشی


یکی از تجهیزات برشکاری در واحدهای ساختمان سازی اره آتشی بوده که در مراحل ساخت و فعالیت در ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. دقت بسیار بالا در ایجاد برش، برش های باریک، سرعت و قدرت کافی از جمله ویژگی های اره آتشی است. با استفاده از اره آتشی می توانید انواع تجهیزات فلزی آهنی و غیر آهنی را برش داده و استفاده نمایید. برخی از تیغه اره آتشین امکان خودتی شوندگی دارد. در نظر داشته باشید اره آتشی بسیار تیز و برنده بود و باید تمام احتیاط لازم را در هنگام فعالیت با دستگاه داشته باشید.

 

اره آتشی


 
تفاوت اره آلومینیوم بر با اره آتشی


هر یک از اره آلومینیوم بر و اره آتشی تجهیزات صنعتی بوده که کاربرد های خاص خود را دارد. اگر فعالیت شما در واحد های ساختمان سازی و ساخت و ساز است، به شما اره آتشی را پیشنهاد می کنیم. این دستگاه قدرت لازم برای برش انواع فلزات سخت را دارد. اگر فعالیت شما در چارچوب های برش آلومینیوم و فلزات نسبتا سبک است، به شما خرید اره آلومینیوم بر را پیشنهاد می‌کنیم. دستگاه آلومینیوم بر با ظرافت و قدرت خود خطای بسیار کم در هنگام برشکاری را دارا است. 
برای اطلاعات بیشتر در مورد تفاوت اره آلومینیوم بر با اره آتشی، خرید اره آلومینیوم بر یا خرید اره آتشی با سایت پیشرو دریل در ارتباط باشید. مجموعه پیشرو دریل به صورت تخصصی تجهیزات صنعتی مانند دریل رومیزی، فرزمولتی اسپیندل و غیره را تولید می کند. در صورت تمایل می توانید مشاهده نمایید.