دریل فرز چه کاربردهایی دارد؟

31 اسفند 1400

دریل فرز چه کاربردهایی دارد؟ یکی از تجهیزات صنعتی که می توانید از قابلیت های فرز کاری و دریل کاری آن استفاده کنید، دریل فرز است. همراه ما باشید تا در مورد دریل فرز پیشرو دریل صحبت نماییم.


 
انواع دریل


دریل های صنعتی در انواع مختلف از جمله دریل ستونی، همزن، بتن کن، دریل گیربکسی، مگنتی، دریل چکشی و نمونه‌ برداری تقسیم‌ بندی می‌ شود. هر کدام کاربرد ها و قابلیت های متفاوتی برای مصرف کنندگان دارد. می توانید از دریل ستونی به عنوان فرز نیز استفاده کرده و در مکان ثابتی بتوانید از قابلیت‌ های آن نهایت استفاده را داشته باشید. در ادامه به معرفی دریل فرز اشاره می نمایید تا با قابلیت ها و اجزای ساخت دریل فرز آشنا شوید.


کاربرد دستگاه دریل فرز


دریل ها و فرز های متحرک درصد خطای بسیار بالایی داشته و برای فعالیت های بزرگ صنعتی مناسب نیستند. از این رو دریل های فرز رومیزی بهترین گزینه بوده که با قدرت و سرعت بالاتری بتوانیم سطوح مورد نظر را سوراخ کاری و یا صیقل نماییم. 
با نزدیک کردن قطعه مورد نظر به دستگاه، می‌ توانید فعالیت مورد نظر را انجام دهید. برای اینکه از گرمای بیش از حد دستگاه جلوگیری کنید، می توانید از ماده خنک کننده دستگاه استفاده نمایید تا سرعت انجام فعالیت کاهش نیابد. دستگاه دریل فرز به وسیله برق تک فاز یا سه فاز فعالیت می کند که برحسب نوع برق کارگاه شما می توانید دستگاه مورد نظر را خریداری نمایید.


سوراخکاری آهن و تجهیزات وابسته


برای برش انواع فلزات و کار در حوزه آهنگری استفاده از دستگاه دریل فرز مناسب است. این دستگاه به کمک یک موتور الکتریکی تک فاز یا سه فاز فعالیت کرده و قدرت و سرعت بسیار بالایی دارد. با فشردن دکمه روشن شدن دستگاه، می توانید با سرعت و دقت بالا فعالیت خود را شروع نمایید. اگر در صنعت خودروسازی، فلز کاری، فعالیت های ساختمانی و مهندسی برق فعالیت می کنید، استفاده از دستگاه دریل فرز را پیشنهاد می کنیم.

 

کاربرد دریل فرز


 
ویژگی های دستگاه


دستگاه دریل فرز کارخانه پیشرو دریل را می توانید برای انواع سوراخ کاری با مته 31.5 را انجام دهید. همچنین امکان فرز کاری و سوراخکاری در زاویه های 45 درجه نیز امکان پذیر است. همچنین می توانید از قابلیت کف تراشی دستگاه نیز استفاده نمایید. دستگاه دریل ستونی طوری طراحی شده که امکان حدیده زنی و گلاویز زنی بر آن وجود دارد. می توانید از انواع گیره و میز صلیبی نیز برای فعالیت مورد نظر استفاده نمایید. برای ثبت سفارش خرید و مشاوره تجهیزات صنعتی با کارشناسان سایت پیشرو دریل در ارتباط باشید.


مشخصات دریل


دریل فرز به صورت ثابت مورد استفاده قرار می گیرد. وزن تقریبی دریل فرز رومیزی حدود ۳۰۰ کیلوگرم بوده و از ارتفاع ۱۵۰ سانتی متری برخوردار است. می توانید برای فعالیت های مختلف خود مورد استفاده قرار دهید. همچنین برای هر فعالیتی که نیاز به فرز کاری و دریل یا سوراخکاری دارد، با تعویض تجهیزات دستگاه می توانید استفاده نمایید.


خدمات پس از فروش دریل فرز


با خرید دریل فرز از شرکت پیشرو دریل، می توانید از گارانتی ۱۸ ماهه محصولات استفاده نمایید. همچنین برای تجهیزات خریداری شده می توانید از ۱۸۰ ماه خدمات پس از فروش نیز بدون قید و شرط استفاده کنید. در نظر داشته باشید دستگاه در دو نوع با سرعت 1400 و 900 دور در دقیقه به فروش می رسد.
 بر حسب فعالیت خود سعی کنید نوع تک فاز و سه فاز را خریداری نمایید. اگر دسترسی به برق سه فاز دارید، سه فاز بهترین گزینه برای شما خواهد بود. قدرت موتور بیش از ۳ اسب بخار بوده و از تجهیزات با کیفیت استفاده شده است. با اتصال تجهیزات دیگر مانند میز صلیبی، اسپیندل و غیره می توانید از امکانات این دستگاه استفاده نمایید.


دریل فرز برای چه کسانی مناسب است؟


دستگاه دریل فرز یک دستگاه صنعتی بوده که استفاده خانگی ندارد. با توجه به ابعاد و وزن آن باید به صورت ثابت در کارگاه یا کارخانه مد نظر مورد استفاده قرار بگیرد. برای فعالیت ‌های صنعتی، آهنگری، خودرو سازی و حتی فعالیت های غیر مرتبط صنعتی نیز می‌ توانید با تغییر تجهیزات دستگاه مورد استفاده قرار دهید. هدف ما در این مقاله معرفی و بررسی کاربرد های دستگاه دریل فرز بود. امیدواریم مطالب ارائه شده مورد توجه شما قرار گرفته باشد.