گیره زیر دریل ایستاده چیست؟

31 اسفند 1400

گیره زیر دریل ایستاده چیست؟

گیره زیر دریل ایستاده چیست؟ یکی از محصولات صنعتی مورد نیاز در سوراخکاری انواع فلزات، چوب، آلومینیوم و غیره، گیره زیر دریل ایستاده بوده که برای فعالیت ‌های مختلفی استفاده می شود. در ادامه همراه ما باشید این محصول را به صورت کامل و تخصصی بررسی نماییم.

 

کاربرد گیره زیر دریل ایستاده

به طور عمده اصلی ترین کاربرد گیره زیر دریلی ستونی یا ایستاده، ثابت کردن قطعات برای انواع فعالیت های سوراخکاری، قلاویز زنی، حدیده زنی و فرزکاری است. در نظر داشته باشید برای این کار نیاز به دستگاه دریل ستونی خواهید داشت که در ادامه بررسی می کنیم.

 

طراحی و جنس گیره

با توجه به تحمل فشار توسط گیره باید از آلیاژهای و فلزات بسیار قوی و مستحکم ساخته شده باشد. گیره ‌های دریل ستونی را از آلیاژ چدن می سازند که قسمت هایی از گیره دارای جنس تمام فولاد است. برای مشاهده انواع گیره زیر دریلی ایستاده می توانید به سایت پیشرو دریل که یکی از پیشگامان تولید ابزار آلات صنعتی بوده، مراجعه نمایید.

 

 

 

انواع سایز گیره زیر دریل ایستاده

گیره ها بر حسب سفارش مشتری یا نیاز بازار ساخته و ارسال می شود. به طور عمده گیره زیر دریل ایستاده را می توانید در سایز های ۱۰ سانتی، ۱۵ سانتی و ۲۰ سانتی گیره دریل ستونی را خریداری و استفاده نمایید. در زمان خرید حتما به کیفیت و نوع ساخت گیره دقت نمایید که کارایی بلند مدتی برای شما داشته باشد.

 

موارد مهم در زمان خرید گیره دریل

موارد مصرفی خود را در نظر داشته باشید و گیره متناسب خود را در سایز و اندازه مورد نیاز خریداری نمایید. نوع حرکت گیره به صورت ریلی بوده و دارای وزن ۹ الی ۲۰ کیلوگرم بر حسب سایز آن دارا است. اگر قصد خرید گیره زیر دریلی ایستاده یا ستونی را دارید، با کارشناسان سایت پیشرو دریل در ارتباط باشید . محصولات این شرکت کاملا ایرانی بود و با کیفیت بسیار بالایی ساخته می شود.

 

کاربرد دریل ستونی در صنعت

یکی از اصلی ترین تفاوت های دریل ستونی با سایر دریل ها، سه نظام و جایگیری مته است. سه نظام و مته دریل بر روی میز به سمت پایین قرار دارد. به طور معمول مته دریل قابل تنظیم بوده و می توانید میزه دریل ستونی را در بخش های مختلف کارگاه جابجا نمایید. در زمان خرید به نوع تک فاز یا سه فاز دریل دقت نمایید که دریل مناسب با فعالیت خود را خریداری نمایید.

در نظر داشته باشید در کنار دریل ستونی خرید تجهیزات دیگری مانند میز صلیبی یا گیره زیر دریلی ستونی نیز ضروری به نظر می رسد. دریل ستونی در واقع همان دریل دستی بوده که با قدرت و سرعت بیشتری فعالیت مورد نظر را انجام می دهد. به دلیل اینکه دریل ثابت است، از قدرت بالا و تمرکز بیشتری برخوردار است. در ادامه بررسی گیره زیر دریل ایستاده، به موارد مصرف آن اشاره می کنیم.

 

موارد مصرف گیره و دریل ستونی

با توجه به اینکه هر دو دستگاه با همدیگر فعالیت می ‌کنند، برای فعالیت ‌های مختلف سوراخکاری انواع اجسام فلزی، چوب و غیره مناسب است. می توانید برای حدید زنی، خزینه کاری، قلاویز و غیره به کار ببرید. دستگاه از قسمت های مختلفی به نام ستون، سه نظام، میز کار، میز صلیبی، موتور الکتریکی و تسمه ساخته شده است.

 

سایر تجهیزات مورد نیاز دریل ستونی

علاوه بر گیره زیر دریل ایستاده، تجهیزات دیگری مانند دستگاه اسپیندل لازم است. در مقالات دیگری به صورت مفصل به هر یک از تجهیزات مورد نیاز به دریل ستونی پرداخته ایم که در صورت تمایل می توانید مراجعه نمایید. دریل ستونی بر اساس سیستم چرخشی جدیدی  طراحی می شود. با حرکت دسته دوار و موتور دستگاه باعث سوراخکاری دقیق و بدون هیچ عیب و ایراد می شود.

 

سخن پایانی

بحث امروز ما در مورد گیره زیر دریلی ایستاده بود. این محصول را می توانید با توجه به نوع سفارش خود در اندازه های مختلف خریداری نمایید. در کارگاه های مکانیکی، خودروسازی، کابینت سازی، نجاری مبل و سایر محیط های مورد نیاز از این کار از این دستگاه استفاده می شود.

می توان از گیره ها در موقعیت های مختلفی استفاده نمایید. گیره زیر دریل ایستاده بیشتر از دستگاه دریل رومیزی مورد استفاده قرار می گیرد. در زمان خرید حتما به نوع و سایز گیر دقت نمایید. همچنین تجهیزات صنعتی دیگری نیز در سایت پیشرو دریل وجود دارد که در صورت تمایل می توانید خریداری نمایید.