مولتی اسپیندل دوار چگونه است؟

31 اسفند 1400

مولتی اسپیندل دوار چگونه است؟ یکی از تجهیزات صنعتی ضروری در صنعت مولتی اسپیندل بوده که در انواع ثابت و دوار ساخته می شود. اگر قصد خرید مولتی اسپیندل دوار را دارید، ادامه مطالب را مطالعه نمایید.

تعریف مولتی اسپیندل

اگر تا به حال در صنایع خودرو سازی ماشین سازی و قطعات صنعتی خودرو فعالیت کرده باشید، قطعاً با نام مولتی اسپیندل آشنا هستید. این دستگاه به منظور کاهش نیروی انسانی و افزایش ضریب انجام فعالیت ساخته شده است. مولتی اسپیندل به تنهایی قابل استفاده نبوده و باید بر روی تجهیزات صنعتی دیگری مانند دریل رومیزی نصب نمایید.

 

تعریف مولتی اسپیندل

 

تفاوت مولتی اسپیندل دوار یا خطی

کارکرده اصلی دستگاه مولتی اسپیندل دوار با مولتی اسپیندل خطی یکسان بود ولی مولتی اسپیندل متغیر مزایای بیشتری نسبت به نوع خطی آن دارد. برای انجام فعالیت هایی مانند سوراخکاری، قلاویز کاری و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. اهرم های دستگاه مولتی اسپیندل دارای حداقل و حداکثر فاصله مشخصی بوده که می توانید تنظیم نمایید. حرکت دستگاه مولتی اسپیندل در یک دایره دایره بزرگ است که هر محور حول دایره اصلی در حال چرخیدن است.

می توانید فاصله محورها را از همدیگر تنظیم نمایید. این مورد در مولتی اسپیندل ثابت یا خطی امکان پذیر نیست. مولتی اسپیندل های دوار حداقل دارای دو محور بود که می توانید از مولتی اسپیندل های چند محور نیز بر حسب نیاز خود خریداری نمایید.

 

معایب و مزایا خرید مولتی اسپیندل

مولتی اسپیندل دوار در بازار به یک شکل موجود نبوده و دستگاه مد نظر باید با توجه به نوع نیاز شما توسط شرکت سازنده به صورت اختصاصی ساخته و ارسال شود. دقت و کیفیت سوراخکاری در دستگاه مولتی اسپیندل بسیار بالا تر از نوع نیروی انسانی است. با توجه به اینکه با استفاده از دریل ستونی انجام می شود، می توانید در زوایای مختلفی از مولتی اسپیندل استفاده نمایید.

قدرت و سرعت مولتی اسپیندل در مقایسه با دریل های معمولی و نیروی انسانی انسانی بسیار بیشتر خواهد بود. پس در صورت استفاده با کاهش مصرف انرژی، کاهش ضایعات و کاهش نیروی انسانی روبرو می شوید. در زمان خرید، هزینه های اولیه طراحی و خرید دستگاه مولتی اسپیندل را در نظر داشته باشید.

انواع مولتی اسپیندل دوار

مولتی اسپیندل ها بر اساس نیاز مشتری طراحی می شود. به عنوان مثال می توانیم به مولتی اسپیندل های دو محور، چهار محور، شش محوره و غیره اشاره نماییم. در صورت تمایل هر کدام از محصولات مدنظر را می توانید خریداری نمایید.

با توجه به اینکه تغییر محور های دستگاه امکان پذیر بوده و کاربرد بیشتر و بهتری نسبت به نوع ثابت آن دارد، در سایت شرکت پیشرو دریل می توانید انواع محصولات این شرکت را مشاهده کرده و اقدام به خرید مولتی اسپیندل دوار مدنظر خود نمایید. پیشرو دریل در سال های متوالی جز برترین تولید کنندگان تجهیزات صنعتی به شمار می رود.

 

انواع مولتی اسپیندل دوار

 

کاهش هزینه های مونتاژ و تولید انبوه

ممکن است هزینه های اولیه خرید سفارش مولتی اسپیندل کمی زیاد باشد ولی برای افرادی که از تیراژ بالای محصولات خود استفاده می‌ کنند، بسیار کاربردی است. در صورت استفاده شاهد کاهش نیروی کار و افزایش سرعت انجام کار می‌ شوید. به جرأت می‌ توان گفت که سرعت انجام کار را بیش از دو برابر افزایش خواهد داد.

پیشنهاد می ‌کنیم در زمان سفارش یک نمونه جایگزین را نیز خریداری نمایید. با توجه به اینکه در صورت خرابی مولتی اسپیندل، باعث توقف خط تولید می شود. پیشنهاد می‌ کنیم اگر قصد توسعه صنعت خود را دارید، از نمونه جایگزین نیز برای دستگاه مولتی اسپیندل دوار استفاده نمایید.

حرف آخر

کارخانه دریل سازی پیشرو از سال ۱۳۶۳ فعالیت خود را آغاز کرده که در زمینه تولید تجهیزات و ماشین آلات صنعتی فعالیت می کند. می توانیم به عنوان مثال به دریل های ستونی، انواع دستگاه فرز، دستگاه قلاویز زن پیشرو، حدیده زن، مولتی اسپیندل و غیره اشاره نماییم. تمامی محصولات شرکت با گارانتی مادام العمر برای خریداران ارائه می شود.

برای آموزش های مرتبط با تجهیزات صنعتی با مقالات سایت پیشرو دریل در ارتباط باشید. همچنین برای راهنمایی های بیشتر در مورد خرید تجهیزات مورد نیاز خود با تلفن های شرکت پیشرو دریل در تماس باشید. تجهیزات در دو نوع تک فاز و سه فاز با توجه به درخواست مشتریان ارسال می شود. امروز در مورد دستگاه مولتی اسپیندل دوار صحبت کردیم.  مطالب عرضه شده برای شما مفید باشد.