مولتی اسپیندل خطی چیست؟

31 اسفند 1400

مولتی اسپیندل خطی برای فعالیت های مختلفی مانند سوراخکاری، قلاویز کاری و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.  برای آشنایی بهتر ادامه مطالب را مطالعه نمایید.

 

اهمیت مولتی اسپیندل

 

در بسیاری از کارخانجات صنعتی و کارگاه های تولیدی برای انجام فعالیت ‌های صنعتی از نیرو نیروی کار استفاده می شود. نیروی کار به دلیل عدم یکسان بودن قطعات تولیدی از خطای برخوردار بوده و این مورد کاملا اجتناب ناپذیر است. برای اینکه قطعات تولید شده در تیراژ بالا در اندازه های یکسانی تولید شده و صرفه اقتصادی داشته باشد، می توان از مولتی اسپیندل های ۴ محور استفاده نمایید که به جای استخدام ۴ نیروی انسانی با استفاده از یک نیرو می توان فعالیت فوق را انجام دهید.

 

انواع مولتی اسپیندل بر حسب نیاز

 

مولتی اسپیندل ها به دو دسته کلی تقسیم بندی می شوند که می توانیم به مولتی اسپیندل خطی و مولتی اسپیندل متغیر اشاره نماییم. هر مولتی اسپیندل در دارای محور های متعددی بوده که می توانید برای نصب دریل های ستونی، دستگاه های فرز و غیره مورد استفاده قرار دهید. شرکت پیشرو دریل یکی از شرکت های تولید کننده دریل ستونی، دستگاه فرز و مولتی اسپیندل ها است. برای خرید و اطلاع از قیمت های محصولات می توانید با تلفن های پشتیبانان شرکت و سایت پیشرو دریل در تماس باشید.

 

مزایا استفاده از مولتی اسپیندل ها

 

در قدم اول وجود دستگاه مولتی اسپیندل خطی باعث دقت بسیار بالای انجام کار شده و خطای نیروی کار را کاهش می دهد. زمان انجام فعالیت مد نظر به صورت محسوسی کاهش می یابد. به طور متوسط با استفاده از دستگاه مولتی اسپیندل، پروسه سوراخکاری،  قلاویز کاری و غیره انجام می شود که در صورت استفاده، شاهد کاهش زمان انجام کار می شوید. مورد سوم نیز صرفه اقتصادی بوده که با کمترین هزینه و حذف بخشی از نیروی کار، می توانید به صورت مقرون به صرفه تجهیزات مورد نظر را تولید نمایید.

 

معایب مولتی اسپیندل

 

با توجه به این که برای هر قطعه باید یک اسپیندل جداگانه ای طراحی و ساخته شود، موجب شده که هزینه اولیه بالایی داشته باشد و همچنین در صورت خرابی مولتی اسپیندل، خط تولید متوقف می شود.

 

 

مولتی اسپیندل خطی

 

مولتی اسپیندل ثابت دارای فاصله ثابتی بین محور دستگاه است. می توانید قطر ابزار محورها را با توجه به نیاز خود تغییر دهید. مولتی اسپیندل ها بر اساس نیاز مشتریان ساخته و طراحی می شود و قابل تغییر نیست. برای هر قطعه و یا خط تولید باید مولتی اسپیندل جداگانه ای استفاده نمایید.

صنایع مورد نیاز مولتی اسپیندل

 

کارکرد دستگاه مولتی اسپیندل خطی محدود به کارخانجات بزرگ نبوده و می توانید در کارگاه های تولیدی کوچک هم از این دستگاه استفاده نمایید. برای استفاده از دستگاه مولتی اسپیندل نیاز به دریل ستونی خواهید داشت که می توانید و از شرکت پیشرو دریل که یکی از سازندگان نمونه دریل ستونی است خریداری نمایید. این دستگاه بیشتر در صنعت خودروسازی به کار می رود و با توجه به اینکه در صنعت خودروسازی روز به روز شاهد افزایش یا پیشرفت این صنعت هستیم. قطعات با تیراژ بالا تولید می شود. یکی از مهم ترین بازار های مصرف دستگاه مولتی اسپیندل در کارخانجات تولید و مونتاژ خودرو است.

 

لزوم استفاده از دستگاه مولتی اسپیندل

 

با توجه به اینکه باید نسبت به خط تولید شما دستگاه مولتی اسپیندل ساخته شود، پس اگر خط تولید شما یا مونتاژ آن دارای تیراژ بالایی است ، نسخه های تولید شده از کیفیت مناسبی برخوردار نیستند. می توانید برای کاهش نیروی کار و کاهش هزینه های خود دستگاه مولتی اسپیندل خطی را برای خط تولید خود خریداری نمایید. پس این دستگاه صرفه اقتصادی برای فعالیت های کمتر را نداشته و سعی کنید قبل از خرید مشاوره های لازم را جهت تعیین نوع اسپیندل خود داشته باشید.

 

خرید دستگاه مولتی اسپیندل

 

بحث امروز مقاله ما در مورد مولتی اسپیندل خطی بود. برای خرید تجهیزات صنعتی می ‌توانید به سایت پیشرو دریل مراجعه نمایید. پس از مراجعه می توانید انواع دریل ستونی، دستگاه فرز، میز صلیبی و اسپیندل مد نظر را انتخاب کرده و خریداری نمایید. همچنین برای اطلاعات بیشتر با نمایندگان فروش پیشرو دریل در سراسر ایران در ارتباط باشید. برای خرید و مشاهده از نزدیک به نمایندگان شرکت در سراسر ایران مراجعه نمایید.