میز صلیبی دو جهته چیست؟

31 فروردین 1400

میز صلیبی دو جهته چیست؟ یکی از تجهیزات مورد نیاز در کنار سایر تجهیزات صنعتی و کارگاهی از جمله انواع دریل های ستونی، میز صلیبی بوده که در انواع تک جهته و دو جهته ساخته و استفاده می شود. اگر تمایل دارید از این وسیله استفاده کنید جهت آشنایی با میز صلیبی و توضیحات انواع آن ها تا آخر مقاله همراه ما باشید.

کاربرد میز صلیبی

میز صلیبی در واقع همان میز اصلی دستگاه دریل و دستگاه فرز بود که در دو جهت طولی و عرضی دقت بسیار بالایی داشته و برای آسان تر شدن فعالیت کاربر حرکت می کند. با قرار دادن اجسام روی میز، برای برش یا فرز می توانید با کمترین خطا قطعه مورد نظر را برش داده یا سوراخ نمایید. ابن قطعه کاربرد های دیگری نیز دارد که در ادامه بررسی می کنیم.

استحکام میز صلیبی دو جهته

نوع ساخت میز صلیبی باید از استحکام مناسبی برخوردار باشد. در زمان برش یا هر فعالیت دیگری ارتعاشات بسیاری بر روی میز صلیبی ایجاد می شود. باید میز صلیبی در مقابل ارتعاشات قطعه حاصل از برشکاری، سوراخکاری و فرز کاری، استحکام خود را حفظ کرده و باعث افزایش دقت کاربر برای انواع فعالیت های صنعتی شود. یکی از تولیدکنندگان برتر ایرانی در زمینه میز صلیبی شرکت پیشرو دریل بوده که تجهیزات صنعتی مانند انواع دریل ستونی فرز ستونی را تولید می کند.

شیار های میز صلیبی

میز صلیبی دارای شیار های مختلفی بوده و با توجه به قطعه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. قطعه مورد نظر به همراه گیره های صنعتی توسط اپراتور بر روی میز صلیبی نصب شده و محکم می نمایند تا از لرزش و جابجایی قطعه در هنگام فعالیت مانند برش فرز یا سوراخکاری جلوگیری شود. همچنین وجود شیار باعث عدم لغزش قطعه می شود.

جا به جایی آسان میز صلیبی

میز صلیبی دو جهت یا به عبارت دیگر میز کشویی دقت بسیار بالایی در حرکت داشته و میز ها برای استحکام بالای آنها به صورت سنگ خورده ساخته می شود. به آسانی می توانید توسط اهرم میز صلیبی را حرکت داده و قطعه های مد نظر را نصب و فعالیت خود را انجام دهید. در نظر داشته باشید میز صلیبی را باید برای دستگاه های صنعتی نصب نمایید و برای دریل های دستی خانگی کاربرد ندارد.

 

 

جزییات میز صلیبی دو جهته

وزن میز صلیبی دو جهته ۳۰ کیلوگرم بوده که دقت حرکتی ۲۰ میکرون را دارا می باشد. به آسانی می توانید دریل صلیبی دو جهته را جا به جا کرده و بر روی دستگاه مدنظر نصب نمایید. ابعاد میز صلیبی در حدود 310mm*180mm بوده و برای فعالیت های مختلفی می توانید استفاده نمایید. در ضمن میز صلیبی را می توانید در اندازه های استاندارد دیگری نیز تهیه نمایید.

در زمان خرید میز صلیبی حتما به موارد مختلفی از جمله وجود تخلیه آب صابون و حوضچه صابون دقت نمایید و همچنین سایر ویژگی ها از جمله وجود موتور قابل کوپل، دارا بودن تکنولوژی زاویه، داشتن خطوط روغن، سوراخ خزینه و فنر ساچمه اهمیت بسیار بالایی دارد.

حرکت مفید میز صلیبی دو جهته

همان طوری که بحث کردیم، میز های صلیبی کشویی در جهت های مختلفی حرکت می نمایند و اندازه های مختلفی بر حسب نیاز کاربران تولید می شود. حرکت مفید میز صلیبی در حدود ۱۶۰ میلی متر در جهت افقی و ۲۲۰ میلیمتر در جهت عمودی بوده که بر حسب اندازه و نوع میز می تواند متفاوت باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد میز صلیبی و بررسی جزییات میز کشویی با کارشناسان سایت پیشرو دریل در ارتباط باشید.

خرید میز صلیبی دو جهته پیشرو دریل

در زمان خرید حتما به موارد مهم از جمله حرکت آسان میز و جنس آن دقت نمایید. جنس میز صلیبی باید از چدن باشد و همچنین دارای ویژگی های دیگری هم هست که باعث مزیت آن می شود. با توجه به اینکه میز صلیبی دو جهته همراه دریل ستونی و سایر تجهیزات استفاده می شود، میزی را خریداری نمایید که بر روی دستگاه مدنظر قابل نصب و استفاده باشد.

 برای اطلاعات بیشتر به سایت پیشرو دریل و قسمت محصولات و میز صلیبی مراجعه نمایید. در صورت تمایل می توانید خریداری کنید. بحث امروز ما در مورد میز صلیبی دو جهته بود. امیدواریم مطالب بررسی شده مورد توجه شما قرار گرفته باشد.