دریل فرز چیست؟

31 اسفند 1400

دریل فرز چیست؟ دریل فرز یکی از تجهیزات صنعتی بوده که در کارگاه های تولیدی و صنعتی به کار می رود. همراه ما باشید تا با کاربرد ها و ویژگی های دریل فرز را بررسی و معرفی نماییم.

کاربرد های اختصاصی دریل فرز چیست?

دریل فرز دستگاهی هستند که برای انجام فعالیت ‌های مختلفی مانند دریل کاری، قلاویزنی و ماشین کاری در ابعاد کوچکتر مورد استفاده قرار می گیرد. توان دستگاه دریل فرز بالا بوده و در فعالیت های همچون قالب سازی و ماشین سازی نیز بر حسب توان و نوع دستگاه دریل فرز مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از دریل فرز

دستگاه دریل فرز به شکلی ساخته شده که در کنار تجهیزات سنگین صنعتی به عنوان ابزار کمکی مورد استفاده قرار گیرد. با توجه به اینکه دستگاه دریل از وزن بالایی برخوردار است، به صورت ثابت در کارگاه مد نظر مورد استفاده قرار می گیرد. به خاطر ثابت ماندن دستگاه از دقت بالاتری برخوردار است. برای مشاهده انواع دستگاه فرز کاربردی مناسب با شغل، صنعت و حرفه خود به سایت  شرکت پیشرو دریل مراجعه نمایید.

انواع تجهیزات فرز و دریل کاری

برای برشکاری و سوراخکاری انواع فلزات آلیاژی و ساده مانند فولاد، چدن و فلز می توانید از دریل استفاده نمایید همچنین این دستگاه برای سوراخکاری انواع استیل و آلومینیوم نیز کاربرد دارد. به دلیل اینکه می توانید از فرز  برای انواع متریال و اشیا مد نظر استفاده کنید، می توانید بر روی میز صلیبی که در مقالات دیگر به آن اشاره کردیم قرار داده و در محور های X و Y فعالیت های مدنظر را انجام دهید.

تنظیم ارتفاع و طول و عرض دریل فرز

امکان تنظیم طول و عرض بر حسب میز صلیبی و ارتفاع آن در دستگاه دریل فرز وجود دارد. می توانید از امکانات اتوماتیک و ساده دستگاه استفاده نمایید. به طور معمول می توانید از برق ۲۲۰ ولت تک فاز یا سه فاز برای دریل کاری و سایر فعالیت ها استفاده نمایید.

 

 

تنظیم دور دستگاه دریل فرز

برای اینکه دقت انجام فعالیت مدنظر افزایش یافته و از خطای کمتری در هنگام برش کاری یا فرز کاری برخوردار شوید، می ‌توانید از تغییرات ولتاژ برای تنظیم دور یا سرعت حرکتی دریل فرز استفاده نمایید. قلاویز کاری یکی دیگر از مزایای دستگاه دریل بوده و می توانید برای سوراخکاری انواع فلزات مد نظر مورد استفاده قرار دهید.

تجهیزات همراه دستگاه دریل

دستگاه دریل فرز به همراه تجهیزات اختصاصی در اختیار کاربران قرار می گیرد که می توانیم به دستگاه پمپ آب، شفت، کلاهک، سه نظام ۱۵ و غیره اشاره نماییم. برای اطلاعات دقیق از تجهیزات دریل فرز و جزئیات دیگر با کارشناسان فروش سایت پیشرو دریل در ارتباط باشید. پیشرو دریل به صورت تخصصی در زمینه تولیدات تجهیزات صنعتی ستونی فعالیت می کند و برای خرید انواع میز صلیبی، دریل ستونی، دریل گیربکسی و دریل فرز به سایت پیشرو دریل مراجعه نمایید.

نصب و استفاده از دستگاه دریل فرز

این نوع از دریل را برای کارگاه های مختلف صنعتی مخصوصاً کارگاه های کوچک در کنار ماشین آلات بزرگ استفاده می شود. دریل های ستونی و دریل فرز پیشرو دریل از عمر طولانی برای استفاده در صنعت برخوردار بوده و با گارانتی مادام العمر تجهیزات مد نظر برای کاربران ارسال می شود. در زمان خرید حتما به کیفیت ساخت و سایر قابلیت های ماشینکاری، قلاویزکاری، فرزکاری، نوع مصرف برق، قدرت دستگاه، وزن و ابعاد آن دقت نمایید. تمامی موارد اشاره شده در کارایی دستگاه تاثیرات مستقیمی دارد.

ویژگی دریل فرز

دستگاه دریل فرز قابلیت سوراخکاری تا مته ۳۱ را دارا بوده و برای سوراخکاری و فرز کاری در زاویه ۴۵ درجه نیز مورد استفاده قرار می گیرد. می توانید برای کف تراشی نیز مورد استفاده قرار دهید. امکان حدیده زنی و قلاویز زنی بر روی این سری از دستگاه وجود داشته و می توانید تا ارتفاع ۶۰ سانتی دستگاه را تنظیم نمایید.

همچنین امکان تغییر محور ستون تا ۶۰ سانت را نیز امکان پذیر می باشد. در صورت نیاز می توانید از میز صلیبی بر روی این دریل استفاده نمایید. محصول مدنظر در اندازه ۳۰۰ کیلوگرم برای کاربران ارسال می ‌شود که ارتفاع دستگاه حدود ۱۵۰ سانتیمتر است. برای خرید دریل فرز بادوام با گارانتی مادام العمر با شرکت پیشرو دریل یا نمایندگان مجاز این شرکت می توانید ارتباط برقرار کنید.