نکات ایمنی برای خرید دریل پیشرو

13 بهمن 1400

خرید و فروش انواع دریل ستونی و دیگر ابزارهای صنعتی در شرکت دریل ساخت پیشرو امکان پذیر است. دریل ستونی از جمله دستگاه های که است که می توان عملیات سوراخ کاری و قلاویز کاری را با راحتی هر چه بیش تر و همچنین دقت بالا تر انجام داد. این ابزار چندین سال است که در شرکت دریل سازان پیشرو با کیفیت بسیار بالایی به فروش می رسد. ما در این مطلب قصد داریم تکان ایمنی را برای خرید دریل پیشرو به شما ارائه دهیم.

همینطور میتوانید در مورد دریل پیشرو نیز بیشتر بدانید.

دلرهای ستونی بر خلاف دستگاه های دریل معمولی به دخالت دست اپراتور د قدرت خیلی زیادی نیاز ندارند، در واقع بیش تر فرایند سوراخ کاری و قلاویز کاری از این دستگاه ها به صورت اتوماسیون انجام می‌ شود. به همین خاطر است که وسیله به کی‌ ابزار های صنعتی بسیار پر طرفدار در کارگاه ها و کارخانجات به شمار می رود. با وجود این که با خرید دریل ستونی پیشرو دیگر نیاز نیست تا برای انجام کارهای کارگاهی خیلی درگیر شویم و یا از قدرت دست استفاده کنیم، اما استفاده از این دستگاه نیازمند این است که شما از یک سری نکات ایمنی مهم، آگاهی پیدا کنید تا در زمان انجام کار دچار مشکل نشوید و یا آسیبی به شما وارد نشود. به بیان دیگر دریل های ستونی همانند هر یک دستگاه های دیگر، خطراتی نیز دارند که می توان با رعایت چندین نکته ایمنی، از وقوع حادثه های احتمالی جلوگیری کرد.

 
   

کاربرد اصلی دریل ستونی پیشرو

پیش از ارائه نکات ایمنی برای خرید دریل پیشرو، لازم است که به طور کامل و جامع با این دستگاه صنعتی آشنایی پیدا کنید. چرا که پس از خواندن این بخش از مقاله می توانید متوجه شوید که آیا خرید دلر پیشرو می تواند برای کار شما مناسب باشد یا خیر!

همان گونه که در مقاله قبلی گفته شد، دریل پیشرو ستونی یکی از بهترین مدل ها دریل بوده که به طور معمول در کارگاه ها و کارخانه ها فلز و چوب، استفاده می شود. شایان به ذکر است که با استفاده از ابزار می‌ توان متریال های متنوعی را سوراخ و یا قلاویز نمود.

یکی خصوصیات بارز دلر ستونی این است که می توان فرایند قلاویز کاری را نیز به وسیله این دستگاه به راحتی پیاده سازی کرد. همین موضوع باعث شده تا بتوان با خرید یک دستگاه دریل، دو کار را به راحتی انجام داد و در هزینه ها تا حد بسیار زیادی صرفه جویی کرد.

بیش تر مدل های دریل پیشرو، دارای یک میز هستند که می توان در هر ارتفاعی آن ها را تنظیم کرده و قطعات مورد نظر خود را در آن قرار داد. این دستگاه می توانند دقیقا مثل دستگاه دریل ها عادی، با انواع دریل های ریز و درشت با اندازه ای، عملیات سوراخ کاری را با دقت بسیار بالایی انجام بدهند. یکی دیگر مواردی که این دستگاه صنعتی را نسبت به دریل های معمولی متمایز کرده است، این مورد می باشد که برای کار با آن لازم نیست که حتما شخصی آن را به دست گرفته و با استفاده از قدرت دست کار خود را انجام بدهد.

بیشتر بخوانید:اجزای دریل ستونی و کاربرد آن

کاربرد اصلی دلر پیشرو شامل موارد زیر می شود:

 • خزینه‌ کاری
 • پخ زنی
 • سوراخ کاری
 • در مواردی که ترجیح می دهید قطعه کار تکان نخورد و به صورت ثابت نگه داشته شود.

خرید دریل پیشرو از پیشرو دریل چه مزیتی دارد؟

 • باعث می شود میزان دقت در کار شما تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا کند
 • به دلیل این که از موتور قدرت مندی بهره مند است، قدرت در کار نیز بالاست.
 • به خاطر دارا بودن میز کار و گیره، قطعات به صورت کاملا ثابت و با استحکام کافی در دستگاه قرار می گیرند و هیچ خطایی رخ نمی دهد.

معایب دریل پیشرو

دلر های پیشرو نیز دقیقا همانند دیگر دستگاه های که ما در صنایع مختلف از آن ها استفاده می کنیم، علاوه بر جنبه های مثبت، دارای معایبی نیز هستند که به شرح زیر است:

 • این دریل ها به صورت ثابت در یک قسمت قرار می گیرند و جا به جایی آن ها مشکل است.
 • وزن بسیار سنگین
 • اندازه بزرگ

نکات ایمنی برای دریل ستونی پیشرو

 • تا حد امکان در مکان مرطوب از این دستگاه استفاده نکنید.
 • فضا باید دارای تهویه باشد.
 • بعد از پایان کار خود حتما دریل را کاملا خاموش کنید.
 • در زمان کار حتما از لوازم ایمنی استفاده شود.