هر آن چه لازم است در مورد دلر ستونی پیشرو بدانید

13 بهمن 1400

در صنایع مختلف فلز و یا چوب، انجام عملیات سوراخ کاری و قلاویز کاری یکی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، چرا که بیش تر محصولات و قطعاتی که در صنایع تولید و یا به کار گرفته می شوند، ممکن است که به سوراخ شدن نیاز‌ داشته باشند. بدون شک اطلاع دارید که ابزار مورد استفاده برای این فرایند دریل است. دستگاه دریل سالیان زیادی است که تولید شده و برای سوراخ دیوار و سایر متریال ها استفاده می شود. یکی از بهترین دریل ها، دلر ستونی پیشرو است.

همینطور میتوانید در مورد قلاویززن پیشرو بیشتر بدانید.

در حقیقت دستگاه دریل در مدل های گوناگونی تولید می شود که از جمله آن ها دریل ستونی بوده که در کارخانه دریل سازان پیشرو ساخته شده و روانه بازار می گردد. ما در ادامه مقاله قصد داریم هر اطلاعاتی را که لازم است در مورد دریل های پیشرو را بدانید، به شما عزیزان ارائه دهیم. خرید دلر پیشرو می تواند در راحت شدن فرآیند قلاویز کاری و سوراخ کاری، کمک بسزایی کند‌؛ بنابراین بهتر است در ابتدا به طور کامل با این دستگاه صنعتی آشنا شده تا بتوانید بر اساس نیاز خود، انتخاب مناسبی را داشته باشید.

 
   

معرفی دلر ستونی پیشرو

دلر ستونی یکی از کاربردی ترین و بهترین ابزاری است که می توانید برای کارهایی که به میزان دقت بالایی نیاز دارند، از آن استفاده کنید. این دستگاه از اجزای متعددی تشکیل شده که هر کدام از آن ها روی عملکرد این دستگاه، تاثیرانی دارند. در قسمت بالایی دریل پیشرو، بخشی وجود دارد که به آن کله گی‌ گفته می شود، این قسمت تشکیل شده از یک عدد تسمه و دو فلکه می باشد.

علت وجود این دو فلکه در دستگاه این است که یکی از آن ها به قسمت الکترو موتور متصل شده و تسمه دوم نیز به محور دلر اتصال پیدا می کند. همچنین دو فلکه ای که در دریل پیشرو تعبیه شده اند‌، توسط تسمه ای به یک دیگر وصل شده اند،  تسمه وظیفه انتقال حرکت از الکترو موتور را به محور دستگاه دارد.

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که جنس بدنه دلر ستونی پیشرو، از چه ساخته شده است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که به طور معمول در شرکت دریل ساخت پیشرو برای ساخت بدنه دریل های ستونی از چدن استفاده می شود. مورد دیگری در مورد دلر پیشرو لازم است بدانید، دارا بودن پایه بسیار محکم این دستگاه می باشد. پایه دریل پیشرو با مقاومت بالایی تولید شده و به شکل ثابت و مستحکمی روی زمین قرار می گیرد، به طوری که در زمان کار دریل، به هیچ وجه دستگاه تکان نمی خورد.

یکی از بخش های بسیار اساسی و مهمی که در دریل پیشرو در نظر گرفته شده است، میز کار است. میز ها بر روی دریل به خوبی تعبیه شده و می توان به آسانی قطعه مورد نظر را روی میز نصب کرد.

میز دریل ستونی با استفاده از یک گیره قطعه را به صورت بسیار محکمی نگه داشته و اجازه نمی دهد در حین قلاویز کاری و سوراخ کاری، هیچ تکانی بخورد.

بیشتر بخوانید:بررسی تخصصی دریل پیشرو

قابلیت تنظیم عمق در دلر پیشرو

از ویژگی های بسیار عالی و منحصر به فرد دریل های ستونی می توان به دارا بودن قابلیت تنظیم عمق سوراخ کاری و قلاویز کاری اشاره نمود. در این دستگاه صنعتی بخشی به عنوان عمق سنج در نظر گرفته شده است که می توان با استفاده از میزان عمق کار را تا هر اندازه که مورد نظر شما است، تنظیم نمود که این ویژگی در دستگاه دریل معمولی در نظر گرفته نشده است و اپراتور بایستی میزان عمق را خود تشخیص بدهد.

جهت تنظیم عمق مورد نظر خود در دلر ستونی پیشرو می توانید، مته دستگاه را توسط اهرم به پایین کشیده تا به خوبی با سطح قطعه کار به صورت مماس در بی آید. پس از آن می‌ توان به راحتی و بدون دخالت دست فرایند سوراخ کاری را اجرا کرد. توجه داشته باشید که میزان عمق حتما باید قبل از آغاز کار در دستگاه مشخص گردد.

خرید فروش دریل در شرکت دریل ساخت پیشرو

مجموعه دریل ساخت پیشرو این امکان را برای خریداران عزیز فراهم کرده تا بتوانند انواع دستگاه های صنعتی همانند، دریل ستونی، دریل ایستاده، میز صلیبی و....را بدون واسطه و قیمت مناسبی خریداری کنند.