بررسی تخصصی دریل ستونی پیشرو

28 دی 1400

دستگاه دریل برای اولین بار توسط شرکت بلک اند‌ تولید شد. دریل هایی اولیه از یک ماشه و تپانچه تشکیل می شدند. اما با گذشت مدت زمانی رفته رفته این دستگاه ها پیشرفته تر شدند و در مدل های مختلفی به تولید رسیدند. در حال حاضر دستگاه دریل در مدل های گوناگونی وجود دارد که هریک از کاربرد خاصی داشته و از ویژگی های برخوردار هستند. یکی بهترین نمونه های دریل، دریل ستونی است که جزو پیشرفته ترین دستگاه های فنی به شمار می رود. این دستگاه بسیار حرفه ای و تخصصی است و تنها برای استفاده در کارگاه ها و کارخانه ها، به منظور انجام قلاویز کاری و سوراخ کاری روی سطح های مختلف، مورد استفاده قرار می گیرد. ما در این مقاله از شرکت دریل ساخت پیشرو قصد داریم، این دستگاه را به صورت تخصصی مورد بررسی قرار دهیم. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا شما را با دریل ستونی پیشرو بیش تر آشنا کنیم.

همینطور میتوانید در مورد دریل قلاویززن پیشرو نیز بیشتر بدانید.

دریل ستونی از قسمت ها مختلفی تشکیل شده است، هر یک از احزابی که در این دستگاه وجود دارند، عملکرد منحصر به فرد خود را داشته و وجود آن ها در دریل پیشرو کاملا ضروری است. در ادامه مطلب هر یک قسمت های این دستگاه تخصصی را به شما معرفی خواهیم کرد.

بررسی اجزای دریل قلاویززن پیشرو

اجزا دریل ستونی پیشرو در شرکت دریل سازان پیشرو عبارتند از:

  • اسپیندل

اولین و مهم ترین بخش دریل های پیشرو، اسپیندل است. این بخش در دریل یکی از اجزای چرخشی محسوب می شود که می توان آن را در سرعت های گوناگونی تنظیم نمود. اسپندل قسمتی است که می توان روی انواع مته ها را برای سوراخ کاری چوب، فلز، پلاستیک و.... نصب نمود. لازم به ذکر است که میزان سرعت این قسمت از دریل پیشرو کاملا به مته هایی روی آن نصب می گردد بستگی داشته و حدود ۲۰ دور در دقیقه تا ۴۰۰۰ دور در هر یک دقیقه است.

  • سه نظام یکی از دیگر بخش های مهم دریل ستونی پیشرو

مته ها در واقع داخل سه نظام دریل پیشرو قرار می گیرند. سه نظام قطعه ای است که می توان آن را نسبت به قطعه کار مورد نظر و  یا مته مورد استفاده تغییر داد.

  • اهرم در دریل پیشرو

به کار بردن اهرم در دریل پیشرو باعث می شود قطعه کار مورد نظر شما بتواند روی میز کار به آسانی چرخش داشته باشد. البته مزیت استفاده از اهرم ها تنها به این یک مورد محدود نمی شود، اهرم این امکان را برای اپراتور فراهم خواهند کرد تا بتواند میزان قدرت را افزایش دهد.

  • بدنه و پایه دریل

به طور معمول در تولید دریل پیشرو از شرکت دریل سازان پیشرو، برای ساخت بدنه از چدن استفاده می گردد. پایه این دستگاه حرفه ای نیز به صورت بسیار مستحکمی روی زمین قرار می گیرد.

  • عمق سنج

یکی از بهترین ویژگی های خرید دریل پیشرو این است که می توان میزان عمق مورد خود را در آن مشخص کنیم؛ این کار به وسیله بخش عمق سنج انجام می‌ شود.

  • کله گی‌

این قسمت در قسمت بالایی دریل قرار داشته و دارای دو تسمه و یک فلکه است.

بیشتر بخوانید:اجزای دریل ستونی و کاربرد آن

در چه مواردی می توان از دریل ستونی پیشرو دریل استفاده کرد؟

همان طور که گفته شد این نمونه از دستگاه های دریل، یکی حرفه ای ترین و کاربردی ابزار ها به شمار می روند. شما می توانید با خرید دریل پیشرو علاوه بر سوراخ کاری، کارهای دیگری را نظیر قلاویز زنی، انجام بدهید. به عبارت دیگر این دستگاه چند منظوره است و می توان برای موارد گوناگونی از آن استفاده نمود.

امکانات و قابلیت های که در دریل قلاویززن پیشرو وجود دارد، باعث می شود که بتوان کار را با دقت و حساسیت بسیاری انجام داد بدون این که لازم باشد اپراتور از قدرت دست خود استفاده کند.

برای کار با دریل های معمولی موردی که وجود دارد این است که کاربرد بایستی هنگام کار با دریل از قدرت دست بسیار بالایی برخوردار باشد تا در زمان کار، خطایی ایجاد نگردد. اما دریل های ستونی این امکان را برای ما فراهم کرده اند‌ که بدون دخالت دست و یا قدرتی، سوراخ کاری با نهایت دقت روی سطوح مختلف، انجام بدهیم‌.

خرید دریل قلاویززن از شرکت دریل سازان پیشرو

شرکت دریل سازان پیشرو سالیان زیادی است که در زمینه خرید و فروش انواع دریل ستونی فعالیت دارد. شما می تواند بهترین ابزارآلات صنعتی را با قیمتی مناسب از این مجموعه خریداری کنید.