دریل ۱۶ پیشرو برای چه کارهایی مناسب است؟

28 آذر 1400

همانطور که می دانید، یکی از ابزارهایی که برای سوراخ کردن سطح و مواد مختلف مورد استفاده قرار می‌ گیرد، دریل است. دریل ها در حال حاضر در انواع مختلفی طراحی و تولید می شوند. نوعی از دریل ها وجود دارند که برای کارخانه ها و کارگاه های صنعتی مناسب بوده و کاربرد فراوانی دارند. نام این دستگاه دریل پیشرو است. دریل قلاویززن زن پیشرو که به آن دریل ستونی‌ نیز گفته می شود، در واقع فقط برای کارهای کاملا تخصصی و حساس گزینه های مناسبی هستند. خرید دریل پیشرو برای تعمیرات جزئی و معمولی به هیچ‌ به افراد پیشنهاد نمی شود. دریل های پیشرو با دستگاه های دریل معمولی تفاوت هایی دارند که سبب شده این دستگاه نسبت به سایر دریل ها متمایز شوند. ما در این مقاله قصد داریم در خصوص کاربرد دریل پیشرو توضیحاتی را شرح داده سپس یکی از مدل این محصول را به نام دریل ۱۶ پیشرو به شما معرفی‌ کنیم.
دریل های پیشرو و یا همان دریل ستونی، دقیقا مثل سایر دریل ها قابلیت کار با انواع مختلف مته را داراست. این دستگاه می تواند به شما کمک کند که با دقت بالایی سوراخ هایی در اندازه و قطر متنوع بر روی سطوح ایجاد کنید. دریل قلایززن‌ پیشرو علاوه بر این که برای عملیات سوراخکاری مورد استفاده قرار می‌‌ گیرد، وسیله ای برای قلاویزکاری نیز می‌باشد. به دلیل دارا بودن میزکار این دستگاه تمامی کارهایی که توسط این دستگاه انجام می شود، بسیار دقیق و بدون‌ خطا است.

همینطور میتوانید از دیگر دریل های ما که شامل دلر قلاویززن پیشرو میشود نیز استفاده کنید.

خرید دریل ۱۶ پیشرو

خرید دریل ۱۶ پیشرو در سایت هایی که به فروش محصولات کارخانه پیشرو می‌ پردازند، انجام می شود. دریل مدل ۱۶ پیشرو یکی از محصولات تولید شده توسط کمپانی پیشرو است که می تواند عملیات سوراخکاری را تا مته ۱۶ انجام بدهد. این نوع دستگاه بیشتر برای‌‌ کارگاهایی که متوسط و کوچک که دارای تیراژ کاری بالایی هستند مناسب است.
این مدل از دریل های ستونی پیشرو براساس ترجیح و سلیقه مشتریان در ارتفاع های ۱۲۵ و ۱۰۵ سانت تولید شده و در بازار موجود می باشد. دریل ۱۶ پیشرو ستونی از انواع مانیسمان صنعتی از جنس فلز چدن داشته که از مقاومت بالایی نیز برخوردار است و طبق درخواست خریداران می باشد.
انواع دریل هایی که توسط کارخانه پیشرو به تولید می رسند، دو مدل های تک فاز و سه فاز به بازار عرضه خواهند شد. علاوه بر‌ این ها اگر شما برای کار خود به قلاویز زنی احتیاج داشته باشید، خرید قلاویززن ۱۶ پیشرو به شما توصیه می شود. این دستگاه علاوه بر این که تا مته ۱۶ سوراخکاری را انجام دهد، با قلاویز ۱۲ نیز می تواند قلاویز کاری کند. در واقع دریل ایستاده و ستونی قلاویز زن پیشرو جز بهترین مدل ها در صنایع به شمار می رود.

مشخصات دریل مدل ۱۶ پیشرو

موتور دریل ۱۶ پیشرو دارای قدرت موتور یک اسب بخار ۰.۷۵ کیلووات و ۱۰۵ اسب بخار ۱.۱ تولید شده و به بازار ایران عرضه می گردد. موتوری که روی این دستگاه تعبیه شده است، موتور موتوژن تبریز می باشد.
همه دریل هایی که توسط کارخانه پیشرو تولید می شوند، از نام تجاری ابزارسازی پیشرو و ۱۸ ماه ضمانت  برخوردار هستند.

بیشتر بخوانید:خرید قلاویززن کلاچی

اجزا تشکیل دهنده دریل پیشرو مدل

این دستگاه نیز همانند دیگر دستگاه های برقی دیگر، از بخش های مختلفی تشکیل شده است که عبارتند از:
•    اسپیندل
این قسمت از دریل ۱۶ پیشرو تنظیم سرعت دستگاه را به صورت چرخشی بر عهده دارد.
•عمق سنج
توسط عمق سنج میزان عمق عملیات سوراخکاری تعیین می گردد.
•پایه و بدنه
پایه و بدنه تمامی دریل های پیشرو، از چدن تولید شده است. پایه این دستگاه نیز به گونه ای طراحی گشته است که به صورت ثابت و مستحکم بر روی زمین قرار می گیرد.
•سه نظام
این بخش از دریل ۱۶ قسمتی است که مته های گوناگون دریل بر روی آن قرار می گیرند.
•اهرم
چرخیدن قطعات کار بر روی میز دستگاه توسط اهرم صورت گرفته همچنین اهرم ها سبب افزایش قدرت دریل نیز می شوند‌.
•کله گی
این بخش در قسمت بالای دریل قرار گرفته که ۱ عدد تسمه و دو فلکه داخل آن وجود دارد. یکی از فلکه به محور دستگاه اتصال داشته و دیگری به الکتروموتو وصل است.
کاربرد  دریل ۱۶ پیشرو
•خزینه کاری
•قلاویز‌کاری
•سوراخکاری به صورت کاملا دقیق