برای خرید دریل ستونی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

17 اردیبهشت 1402

خرید دریل ستونی برای افرادی که در صنایع مختلف مشغول به کار هستند و در کارگاه های مختلف امری بسیار ضروری می باشد. اما باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که کدام نوع از دریل ستونی برای کار شما مناسب است.

 شرکت دریل سازان پیشرو با تولید انواع دریل ها بهترین کیفیت را بع صنایع مختلف هدیه خواهد داد‌. قیمت دریل پیشرو را می توانید در واحد فروش استعلام بگیرید و در صورت نیاز خریداری نمایید. گروه پیشرو دریل خدمات پس از فروش را برای تمام مشتریان خود در نظر می گیرد.

 

تنوع در انواع دریل های ستونی

 

در کارخانه ها، کارگاه ها و انواع صنایع سنگین دریل ستونی کاربردهای زیادی دارد. تنوع در کارکرد و گستردگی زیاد این ابزار باعث می شود انواع مختلفی از دریل ستونی تولید و روانه بازار شود.

 با این حساب افراد با توجه به نوع کارکرد خود مدل مناسب را خربداری می نمایند. اما همین تنوع باعث شده که کاربران در خرید دریل ستونی دچار مشکل شوند و نتوانند تصمیم بگیرند که چه مدل دریل را انتخاب نمایند.

 

کاربرد اصلی دریل ها

 

مبنای این مقاله شناخت انواع مختلف دریل و اطلاعات لازم برای خرید دریل های ستونی می باشد. دریل ها برای سوراخ کاری مواد مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و سایزهای مختلف دارد. نیروی راه اندازی این دریل ها باعث شده به انواع مختلف تقسیم شوند که از آن جمله می توان دریل های برقی، بادی، شارژی، بنزینی یا موتوری و دریل دستی را نام برد.

 در واقع باید گفت که کارکرد تمام این دریل ها یکسان است و می توانند در سطوح مختلف عملیات سوراخ کاری را انجام دهند. بیشترین کاربرد را در صنایع مختلف از دریل های شارژی، برقی و بادی می توان انتظار داشت. دریل های برقی با توجه به کارکردهای مختلف به گروه های ساده، چکشی، دریل گیربکسی پیشرو، ستونی، مگنت، همزن و بتن کن تقسیم می شوند.

 

نکات مهم هنگام خرید دریل های ستونی 

 

هنگامی که خرید دریل های ستونی را در برنامه خود قرار دهید باید یک سری نکات را در نظر بگیرید. اولین مورد این است که نام های دیگر این دریل ها را نیز بشناسید. نام های دیگر دریل ستونی، دریل ایستاده و پرسی می باشد.

 در دریل های فرز در کنار میز معمولی یک میز کشویی صلیبی نیز در اختیار مشتری قرار می گیرد. فاصله مرکز اسپیندل تا جلوی ستون را با توجه به ابعاد قطعه کار در نظر بگیرید. اگر قرار است دریل دست دوم را خریداری نمایید باید اسپیندل را تا آخر پایین بیاورید و به چپ و راست حرکت بدهید و مطمئن شوید که لقی نداشته باشد.

 

نکات مهم هنگام خرید دریل های ستونی 

 

سطح میز را چک کنید

 

نکته مهم دیگر این است که حتما سطح میز صلیبی را چک کنید که در طی فرایند سوراخ کاری توسط مته ها دچار سوراخ نشده باشد. چک‌ کنید که میز به راحتی به سمت بالا و پایین حرکت کند‌. حتما محور چرخان که سه نظام به آن متصل می شود را چک نمایید. این محور توسط یک اهرم به بالا ‌و پایین می رود.

 میز دریل ستونی باید این توانایی را داشته باشد که به راحتی بالا و پایین برود و با توجه به ارتفاع قطعه کار تنظیم شود. کلید چپ گرد و راست گرپ را تست کنید و همچنین کلید تنظیم سرعت چرخش را مورد امتحان قرار دهید.

 

انتخاب دریل مناسب با توجه به نوع فعالیت و سوراخ کاری

 

هنگام خرید دریل های ستونی با توجه به نوع سوراخ کاری از بین دریل های ساده و بدون چکش انتخاب و خریداری کنید. اگر برای سوراخ کاری مصالح نیاز به خرید دریل ستونی دارید بهتر است مپل چکشی را انتخاب کنید.

 برای مصارف خانگی و سوراخ کاری دیوار و سقف و همچنین سوراخ کاری چوب و ام دی اف و فلزات مختلف از دریل های چکشی استفاده نمایید. در صورتی که قرار باشد در قطر بالا سوراخ کاری را انجام دهید بهتر است از دریل گیربکسی استفاده کنید.

 

سخن پایانی

 

با توجه به کارگردهای مختلف دریل ها باید برای خرید دریل ستونی و انتخاب گزینه مناسب با مشاوران گروه پیشرو دریل صحبت کنید. شرکت دریل سازان پیشرو این افتخار را دارد که انواع دریل ها را با طراحی های خاص و کیفیت بسیار بالا تولید می نماید.

 قیمت دریل پیشرو را می توانید از واحد فروش استعلام بگیرید و مدل مناسب دریل ستونی را خریداری نمایید. اطمینان داشته باشید که کیفیت و دقت در تولیدات ما حرف اول را می زند.