ویژگی های اره آلومینیوم بر چه می باشد؟

29 فروردین 1402

اره آلومینیوم بر ابزاری است که برای برش کاری پروفیل های آلومینیومی مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه پروفیل آلومینیوم در تمام صنایع کاربرد های زیادی دارد. از این رو گروه صنعتی پیشرو دریل تصمیم گرفته برای آشنایی شما با این ابزار توضیحاتی را ارائه دهد. در کارخانه پیشرو این ابزار با کیفیتی مثال زدنی تولید و در اختیار مشتریان عزیز قرار می گیرد. جهت ثبت سفارش های خود می توانید با کارشناسان ما در شرکت دریل سازان پیشرو در تماس باشید.

 

فلز آلومینیوم چه ویژگی هایی دارد؟

امروزه در صنایع مختلف از آلومینیوم استفاده می شود‌. از جمله این صنایع می توان صنایع خودرو، هوا فضا، حمل و نقل، تولید لوازم خانگی، عمران و ساختمان و سایر صنایع را نام برد. دلیل این کاربرد زیاد از آلومینیوم را باید وزن مناسب و پایین این فلز، زیبایی منحصر به فرد و استحکام و مقاومت ویژه آن ذکر نمود. گفتنی است که چگالی این فلز نسبت به سایر فلزات بسیار کمتر بوده و می توان بسیار راحت تر و آسان تر آن‌ را برش زد.

اما نکاتی نیز وجود دارد که باید آن‌ را عنوان نمود. به عنوان مثال بین آلومینیوم و تیغه اره چسبندگی به وجود می آید و همچنین پلبسه گیری نیز به وجود می آید. برای برش دادن این فلز از اره آلومینیوم بر استفاده خواهد شد که در ادامه اطلاعات مفیدی درباره این ابزار به شما تقدیم خواهد شد.

 

ویژگی های اره آلومینیوم بر

در این قسمت بر آن شده ایم که درباره ویژگی های مهم اره آلومینیوم بر توضیحاتی ارائه دهیم. در این اره ها جنس تیغه در تعیین زوایای تیغه بسیار حائز اهمیت است. درباره این اره ها واژه ای به نام گام وجود دارد. گام اره در واقع تعداد تیغه های اره در یک اینچ است. همچنین باید گفت که برتی انتخاب گام تیغه اره بر اساس جنس مقطع و ضخامت آن مقطع تصمیم می گیرند.

قابلیت نویز گیری

قابلیت نویز گیری از مهم ترین ویژگی های تیغه اره آلومینیوم بر می باشد. این نویز گیر ها به دو صورت رزین دار و بدون رزین می باشند. درباره رزین نویزگیر در تیغه اره باید گفت که خاصیت کشسانی شیارهای نویز گیر را کاهش داده و اجازه نمی دهد در حین فرایند، بیش از حد حرکت داشته باشد. نکته دیگر این است که گام اره آلومینیوم بر در سرعت فرایند برشکاری بسیار تاثیر گذار است.

کاهش مقدار اصطکاک

در مورد کاهش مقدار اصطکاک و آسان و روان حرکت کردن دندانه های اره بر روی مقطع آلومینیوم باید گفت که فاصله برش و دندانه تیغه های اره آلومینیوم بر این میزان اصطکاک را کاهش می دهد. برای مشخص شدن زاویه برشو همچنین تنظیم زاویه دقیق قطعه‌ نسبت به تیغه در دستگاه برش کاری یک زاویه سنج قرار می دهند.

برای ثابت و استوار ماندن پروفیل های آلومینیومی بر روی دستگاه برش کاری از گیره های مخصوص و پیچ های تنظیم استفاده خواهد شد. این گیره ها توسط یک ضامن بسته و رها می شود. نکته دیگر درباره این دستگاه این است که روی آن فرمان دهنده های مکانیکی تعبیه شده است که قادر هستند دستگاه راه اندازی و روشن سازند و همچنین آن را قطع و خاموش کنند.جهت خرید اره آلومینیوم بر سایز 300 کلیک کنید.

 

 

 

انواع اره آلومینیوم بر را بشناسیم

اره آلومینیوم بر به دو دسته تقسیم می شوند. این اره ها به صورت دستی یا مکانیکی و همچنین به صورت الکتریکی وجود دارند. هنگام خرید این اره ها باید به شکل تیغه که به صورت خطی یا دیسکی وجود دارد باید توجه کرد. نوع برش و جنس تیغه اهمیت زیادی دارد. برای برخی از فعالیت های خاص می توانید از انواع اره های الکتریکی استفاده نمود و سرعت کار را افزایش داد.

تجهیزات موجود در اره آلومینیوم بر

در مورد اره آلومینیوم بر باید این نکته را گفت که تمام تجهیزات موجود در آن همگی از قطعات اورجینال تولید خواهند شد. کلید این دستگاه سنسور حرارتی داشته و این امکان وجود دارد که اگر دستگاه بیش از حد داغ شود دستگاه خود به خود خاموش خواهد شد. همچنین باعث می شود که در صورت نوسانات برق به موتور دستگاه آسیبی وارد نشود. هنگام خرید اره آلومینیوم بر یک‌ کمد مخصوص به مشتریان ارائه خواهد شد که می توان برای تنظیم ارتفاع دستگاه از چهار پایه ساده استفاده نمود.

سخن پایانی

در کارخانه پیشرو انواع ابزارآلات مثل دریل ایستاده پیشرو، میز صلیبی، فنر دریل پیشرو با بهترین کیفیت تولید می شود که یکی از این ابزارها اره آلومینیوم بر می باشد. استفاده از آلومینیوم در تمام صنایع بسیار رایج بوده و برای برش دادن آن از اره آلومینیوم بر استفاده خواهد شد. برای سفارش ابزار مورد نیاز خود باید با شرکت دریل سازان پیشرو ارتباط داشته باشید و سفارش خود را ثبت نمایید.