فواید میز صلیبی در کار با دریل ستونی

25 بهمن 1401

کاربرد میز صلیبی در دریل ستونی بسیار اهمیت دارد و از ابزارهای بسیار مهم و کاربردی به شمار می رود. در کارخانه پیشرو دریل این میزها در اندازه های گوناگون تولید و روانه بازار خواهد شد. دریل ستونی با وجود این میزها کارایی بسیار بهتری دارد از این رو در این مقاله درباره فواید میز صلیبی سخن خواهیم گفت‌. امیدواریم که مطالب نگارش شده مورد پسند و استفاده شما قرار بگیرد.

 

فواید میز صلیبی در دریل ستونی

 

میزهای صلیبی در صنایع مختلف از جمله نجاری و سایر موارد مرتبط کارایی زیادی دارد. این میزها در اندازه های مختلف و طبق استانداردهای لازم و جهانی تولید می شود. هنگامی که قرار است با دقت زیاد به فرز کاری یا برش کاری بپردازید بهتر است این میزها را مورد استفاده قرار دهید. فواید میز صلیبی در دریل ستونی و همچنین دستگاه های فرز، کار را برای فرد بسیار راحت تر و ایمن تر می سازد. قطعات مورد استفاده را می توان به وسیله کلامپ های تعبیه شده محکم کرد و با این کار سرعت و دقت کار را افزایش داد. این میزها برای ظریف کاری ها روی قطعات پلاستیکی و چوبی بسیار کاربرد دارد.

 

فواید میز صلیبی در دریل ستونی

 

جنس میز صلیبی

میزهای صلیبی باید استحکام و قدرت زیادی داشته باشند. فواید میز صلیبی در دریل ستونی به دلیل همین قدرت و استحکام می باشد. از این رو این میزها را از آلیاژ آلومینیوم می سازند و برای ساخت آن ها از تکنولوژی جدید آکسترود بهره می برند‌. آب کاری کردن این میزها دوام آن‌ ها را بالا برده و این به نفع کاربران می باشد. اصولا این میزها با حنس بسیار مرغوب ساخته می شوند و باعث افزایش عمر و دوام آن خواهند شد.

 

انواع میز صلیبی را بشناسیم

با توجه به فواید میز صلیبی در دریل ستونی آن‌ ها را به دو صورت تک جهته و دو جهته تولید می نمایند. این میزهای تک‌ یا دو‌ جهته کاربردهای زیادی دارند و اصولا برای استفاده در دستگاه های فرز یا دریل های ستونی کاربرد دارد. میزهای صلیبی تک‌ جهته در صنایع مختلف زیاد مورد استفاده قرار می گیرد.

 

میز صلیبی سینوسی یا زاویه دار

حال که با فواید میز صلیبی در دریل ستونی آشنا شدید، بهتر است با میز صلیبی سینوسی یا زاویه دار نیز آشنا شوید. این میزها از نمونه های ساده تک‌ جهته یا دو جهته گران تر هستند. در این میزها می توان قطعه را در جهت های افقی و عمودی تغییر جهت داد‌. صفحه سینوسی زاویه دار در این میزها برشکاری و ظریف کاری را با بهترین کیفیت و نهایت دقت انجام می دهد. پس اگر دقت در کار برای شما اهمیت ویژه ای دارد توصیه می کنیم از این میزهای صلیبی سینوسی زاویه دار استفاده نمایید. نهایت کیفیت و دقت را می توانید در این میزها مشاهده نمایید. 

 

مزایا و فواید میز صلیبی در دریل ستونی

فواید  میز صلیبی در دریل ستونی مزایای زیادی دارد‌ و در بسیاری از موارد کار شخص را خیلی راحت تر می سازد. از مهم ترین مزایای این میزها کاهش ارتعاشات قطعه مورد نظر می باشد. همه می دانید که دریل با سرعت زیادی می چرخد و امکان دارد که قطعه کار تغییر درجه بدهد و اندازه آن تغییر کند. اما با به کار گیری میز صلیبی دقت و سرعت انجام کارها افزایش یافته و امنیت کار نیز به میزان زیادی بالا می رود. با این میزها می توان به راحتی قطعه را به صورت چرخشی یا جهت دار تکان داد.

حرکت های دورانی و چرخشی قطعه به راحتی انجام می شود. بدنه این میزها بسیار مستحکم هستند و گیره های تعبیه شده باعث می‌شود که قطعه کار به راحتی نصب شود. با این کار تسلط کاربران و دقت و سرعت آن ها افزایش چشمگیری پیدا می کند. این میزها در ابعاد و اندازه های گوناگون از خانگی و کارگاهی تا بزرگ و صنعتی تولید و روانه بازار می شوند. هنگام خرید باید دقت لازم را به کار ببرید و میز مناسب با کار خود را خریداری نمایید.

 

مزایا و فواید میز صلیبی در دریل ستونی

 

سخن پایانی

در گروه پیشرو دریل انواع میزهای صلیبی تولید می شود چون این میزها کارایی بسیار زیادی دارند. به همین دلیل در این مقاله درباره کاربرد میز صلیبی در دریل ستونی صحبت کردیم. دریل ستونی از پر کاربرد ترین دریل ها در صنایع مختلف می باشد و در کنار میز صلیبی سرعت و دقت را به کاربران خود هدیه می دهد. در صورت تمایل با متخصصان گروه مشورت کرده و سوالات خود را مطرح نمایید.