ویژگی های دریل مدل m32

12 بهمن 1401

دریل مدل m32 از دسته دریل های ستونی می باشد که قرار است در این مقاله با آن آشنا شویم. ویژگی های این دریل، ساختار و عملکرد و تمام نکات را مورد بررسی قرار می دهیم. این دریل ستونی را می توانید در کارخانه پیشرو دریل سفارش دهید و بهترین کیفیت را دریافت دارید. انواع دریل ساخت پیشرو با کیفیت بسیار بالا و در کمترین زمان ممکن به بازار عرضه خواهند شد. برای مشاهده انواع دریل و ثبت سفارش به سایت پیشرو دریل مراجعه و با کارشناسان ما مشورت نمایید. 


دریل ستونی چیست؟


از جایی که دریل مدل m32 یکی از چند مدل دریل ستونی می باشد، بهتر است ابتدا با این نوع دریل ها به طور کلی آشنا شوید‌. دریل های ستونی به دو صورت رومیزی و پایه دار در بازار وجود دارند و افتخار کارخانه پیشرو دریل این است که نهایت کیفیت را در این دریل ها اعمال کرده و سپس روانه بازار نموده است. این دریل ها الکترو موتور دینامی دارند و می توانند به صورت مدام کار کنند. مته قدرت خود را از موتور می گیرد و البته این قدرت از طریق فولی و تسمه انتقال می باید و قابل تنظیم می باشد‌. در واقع باید گفت که اگر سرعت چرخش مته را پایین بیاوریم، قدرت نیز به همان میزان افزایش خواهد یافت.

دریل های ستونی به نام های دریل پایه ای، دریل ایستاده و دریل دینامی در بازار عرضه خواهد شد. دریل های ستونی برای فرآیندهای سوراخ کاری و فرز کاری و قلاویز زنی استفاده خواهد شد و قدرت بسیار زیادی دارد. کار با این ابزار و کنترل آن بسیار بهتر و راحت تر است و وجود میز کار بسیار اهمیت دارد. این ساختار لرزش را کاهش داده و کاربر می تواند با خیال راحت قطعه کار را روی میز قرار داده و کارهای مورد نظر را انجام دهد. 


دریل مدل m32 از نظر ساختار ظاهری


دریل مدل m32 ستونی از قوی ترین دریل های ستونی می باشد و وزن سنگینی دارد. وزن این دستگاه حدود ۲۵۰ کیلو گرم می باشد و توان موتور آن حدود ۲۲۰۰ وات است‌. ارتفاع این ابزار پر کار ۱۷۰۰ میلی متر بوده و دارای مورس MT4 است‌. گلویی آن تقریبا ۱۸۰ میلی متر می باشد. این دریل را در دسته دریل های ستونی قرار می دهند. 


توضیحات فنی دریل مدل m32


در این قسمت درباره ویژگی ها و توان فنی دریل مدل m32 صحبت خواهیم کرد. موتور این دستگاه با توان ۲۲۰۰ وات بسیار قدرتمند است و توان این را دارد که تا قطر ۵۰ میلی متر را سوراخ کاری کند. از این رو آن را یکی از قوی ترین دریل های ستونی می نامند. سرعت موتور این دستگاه قدرتمند ۱۶۰ دور تا ۲۳۰۰ دور در دقیقه می باشد. نکته دیکر درباره این ابزار بهره مندی از اسپیندل مورس MT4 است. 


ویژگی های عملکردی این مدل دریل ستونی


ساختار ظاهری و فنی این مدل دریل ستونی را در قسمت های قبل به طور کامل توضیح دادیم. اما آشنایی با ویژگی های عملکردی دریل مدل m32 نیز اهمیت بسیار مهمی دارد. کاربران می توانند با خیال راحت کارهای سنگین و کارهای مداوم خود را به این ابزار قدرتمند بسپارند. این دریل برای کارهای سنگین و مته هایی که سایز بالا دارند بسیار مناسب می باشد. نکته ای که باید در این جا گفته شود این است که این دریل ستونی را می توان در دو مدل قلاویز زن و ساده در بازار یافت.

از ویژگی های مهم عملکردی این دستگاه که با رضایت بسیار زیاد کاربران مواجه شده است، حرکت بدون صدا و لرزش تسمه این دستگاه می باشد. همچنین باید گفت که اسپیندل آن دقت بسیار بالایی دارد و این نیز باعث خشنودی مشتریان خواهد شد. از ویژگیهای مهم دیگر این دریل ساخت پیشرو قابلیت تنظیم حرکت اسپیندل و محور آن می باشد. این دریل از نوع مورس ۴ بوده و می توان مته ها را تا شماره ۵۰ روی آن نصب نمود. می توان گفت که این دریل از بزرگ‌ ترین مدل های تولیدی کارخانه پیشرو دریل می باشد. نکته بسیار مهم. این است که برای فرز کاری می توان انواع سه نظام، مته و کلت را روی این ابزار مهم سوار کرد.

مسئله ای که باید به آن توجه کنید این است که پیچ وسط شفت در زمینه فرز کاری و کارهای دیگر می تواند کمک زیادی به کاربران بکند. در این دستگاه کاربردی و مقاوم اتومات دستی تعبیه شده است. با استفاده از دستگیره می توان حرکت میلیمتری آرام را برای فرزکاری به اسپیندل بدهید. عمق سوراخ را در این دریل می توان تنظیم نمود. 


نکته مهم درباره دریل ستونی


حال که با دریل مدل m32 به خوبی آشنا شده اید، نکته مهمی را درباره این دریل ستونی با شما در میان می گذاریم. این دریل ها به گونه ای طراحی شده اند که باید در محیط های در بسته مورد استفاده قرار بگیرند‌. از این رو این دستگاه را نباید در محیط های سر باز قرار دهید و به این صورت این ابزار خراب نخواهد شد. سعی کنید هنگام کار با این دستگاه حتما لباس مخصوص و عینک ایمنی استفاده نمایید. حتما به این نکته توجه کنید که محافظ های دستگاه در جای خود متصل شده باشند. نکته بسیار مهم این است که به هیچ عنوان نباید با دست خود قطعه مورد نظر را بگیرید بلکه برای این کار گیره های نگهدارنده تعبیه شده است. زمانی که قرار است مته ها را تعویض نمایید حتما ابتدا دستگاه را خاموش کنید. 

 

نکته مهم درباره دریل ستونی

 


سخن پایانی


انواع دریل ساخت پیشرو با بهترین کیفیت به مشتری ها عرضه خواهد شد. دریل مدل m32 یک مدل دریل ستونی است که در کارخانه پیشرو دریل تولید و عرضه می شود. در سایت پیشرو دریل می توانید انواع تولیدات ما را مشاهده و با مشاوران و کارشناسان ما مشورت نمایید.