بررسی ویژگی های دریل حدیده زن

03 بهمن 1401

دریل حدیده زن ابزاری است که بسیاری از افراد آن‌ را با دریل های دیگر و همچنین قلاویز زن یکی می دانند. در صورتی که علیرغم یک سری تشابهات، اما کارایی و ساختار کاملا متفاوتی دارند‌. شرکت پیشرو دریل با گروه مجرب خود همیشه آماده پاسخگویی خواهد بود. کارخانه پیشرو دریل با افتخار محصولات با کیفیت خود را روانه بازار می کند و به شما این اطمینان را می دهد که آخرین ابزار خریداری شده شما باشد.


دریل حدیده زن چیست؟


دریل حدیده زن از ابزارهای بسیار مهم صنعتی می باشد. این دستگاه یک وسیله کوچک صنعتی است که به صورت دستی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. کاربرد این ابزار مهم، برای دنده دنده کردن سطح خارجی مهره ها، لوله و پیچ ها می باشد. نکته ای که در این جا حضور شما بیان می کنیم این است که اگر از گروه تولیدی پیشرو دریل، یک دستگاه دریل ستونی خریداری نمایید، می توانید از آن به عنوان قلاویز زن و حدیده زن نیز استفاده نمایید. کار با این دریل بسیار ساده است و کاربران به راحتی قادرند از آن استفاده نمایند‌. 

 

دریل حدیده زن چیست؟

 


تفاوت دریل حدیده زن و قلاویز زن


مطمئنا این سوال برای شما پیش می آید که تفاوت بین دریل حدیده زن و قلاویز زن چیست؟ برای آگاهی بیشتر شما باید توضیح دهیم که با دریل حدیده زن می توانید سطح خارجی پیچ و مهره را دنده کنید. اما دریل قلاویز زن برای دنده دنده کردن سطح داخلی پیچ، مهره و لوله به کار می رود‌. یکی از دلایلی که مردم این دو ابزار را با هم اشتباه می گیرند این است که از هر دو دستگاه برای رزوه کاری، تراش کاری و دنده کردن قطعات استفاده می شود.

 
توضیحات بیشتر درباره دریل حدیده زن


همان گونه که گفته شد دریل حدیده زن از ابزارهای مهم به شمار می رود و کاربردهای زیادی دارد. این دستگاه برای ایجاد دندانه و همچنین براده برداری در لوله ها کاربرد زیادی دارد. همچنین می توان با این دستگاه قطعات را به هم متصل نمود که این کار را حدیده کاری می نامند. 


ساختار دریل حدیده زن


در این قسمت به طور خلاصه ساختار ظاهری دریل حدیده زن را توضیح خواهیم داد. در این ابزار تعدادی مهره دندانه دار تعبیه شده است. شیارهایی روی این دندانه ها وجود دارد که باعث می شود لبه های تیز و برنده روی مهره ها قرار بگیرند و سطح بیرونی فلزات بریده شوند. از این طریق روی میله ها و لوله ها دندانه هایی ایجاد می شود که برای اتصال قطعات مورد نیاز هستند‌. 

 


ویژگی های مهم دریل حدیده زن


این دریل ها مقاومت بسیار زیادی دارند و از دوام بسیار بالایی برخوردارند. برای قطعات مختلف می توانند مورد استفاده قرار بگیرند. دریل حدیده زن را می توان در سایزهای مختلف در بازار مشاهده نمود. این دستگاه را می توان به صورت دستی نیز مورد استفاده قرار داد. برای تراش کاری و دنده کردن مورد استفاده قرار می گیرند و کاربرد زیادی دارند. 

 

 ویژگی های مهم دریل حدیده زن

 

قلاویز زنی و حدیده زنی 


قلاویز زنی فرایندی است که طی آن روی سطح کار دنده هایی ایجاد می شود‌. اما در مورد حدیده زنی همین دنده زدن در سطح داخلی مهره ها و پیچ ها انجام می شود. با این توصیف باید گفت که حدیدخ زنی ‌و قلاویز زنی در واقع مکمل همدیگر هستند‌. دریل حدیده زن و قلاویز زن هر دو ابزاری مهم برای تولید پبچ و مهره در اندازه های مختلف هستند‌.

 

در کارخانه های تولیدی برای ساخت قطعات نر و ماده ازهر دو ابزار استفاده می شود‌. در واقع با قلاویز سطح داخلی را دنده دنده می کنند و با استفاده از دریل حدیده زن سطح خارجی پیچ و مهره را دنده می کنند. این کاربرد هم زمان از این دو دستگاه باعث شده که آن ها را مکمل هم دیگر بدانند‌. اما پیشنهاد گروه پیشرو دریل این است که با خرید یک دریل ستونی قلاویز زن هر دو دستگاه را در کنار هم داشته باشید. چرا که این دستگاه هم در زمینه قلاویز زنی و هم برای حدیده زنی کاربرد دارد. دقت این دستگاه بسیار زیاد است و می توانید به راحتی به تولید انبوه برسید. 


سخن پایانی


در دنیای صنعت ابزارهای بسیار زیادی وجود دارند و هر کدام وظیفه و کاربرد خاصی دارند. در کارخانه پیشرو دریل، تولیدات زیادی از جمله دریل حدیده زن انجام می شود و همگی کیفیت بسیار بالایی دارند. برای آگاهی از قیمت دریل پیشرو می توانید از واحد فروش استعلام بگیرید.