تفاوت میز صلیبی اهرمی و سینوسی

20 دی 1401

میز صلیبی اهرمی و سینوسی از انواع میزهای صلیبی هستند که کارایی و ساختار متفاوتی دارند. این ابزارهای بسیار کاربردی  و مهم با بهترین کیفیت در کارخانه پیشرو دریل ساخته شده و روانه بازار می شود. گروه پیشرو دریل با سال ها تجربه در زمینه تولید میز صلیبی و سایر محصولات همیشه در خدمت رسانی آماده می باشد. تمام سوالات شما در اسرع وقت توسط کارشناسان ما پاسخ داده خواهد شد. 


میز صلیبی چیست؟


قبل از این که در مورد میز صلیبی اهرمی و سینوسی صحبتی به میان بیاید، بهتر است به طور کلی میز صلیبی را مورد بررسی قرار دهیم. دین ابزار کاربردی در صنعت نجاری و سایر صنایع کاربرد دارد و می توان آن را در اندازه ها و ابعاد مختلف و البته طبق استانداردهای جهانی تولید نمود. طراحان بر طبق نیاز کاربران می توانند طراحی های مختلفی از این میزها داشته باشند.


میز صلیبی چه کاربردی دارد؟


هنگامی که در مراحل برش کاری یا فرز کاری نیاز به دقت زیاد می باشد، به کار بردن این میز، توصیه ای بسیار کاربردی و مهم از سمت ما می باشد. این میز را می توانید برای دریل های پایه دار مورد استفاده قرار دهید. طراحی میز صلیبی به گونه ای است که می تواند به عنوان پایه دستگاه فرز نیز به کار رود. اگر قصد دارید بر روی قطعات پلاستیکی و چوبی با ظرافت زیاد کار کنید، این میز گزینه بسیار خوبی برای شما می باشد. میز صلیبی اهرمی و سینوسی دو مدل از این میزها می باشند و در این مقاله با آن ها آشنا خواهیم شد. 

 


میز صلیبی اهرمی 


قبل از این که تفاوت های نیز صلیبی اهرمی و سینوسی را بیان کنیم، درباره میز صلیبی اهرمی توضیحاتی ارائه خواهیم داد. این میزهای اهرمی یکی از تجهیزات بسیار مهم برای بذش کاری و فرز کاری می باشد. در واقع هنگامی که  قرار است این فعالیت ها را با دریل ستونی یا ایستاده انجام دهید، بهتر است از میز صلیبی اهرمی استفاده نمایید.

کارهای صنعتی، فلز کاری و سبک‌کاری با این میز بسیار دقیق تر انجام خواهد شد. دریل های پایه دار دقت کار را بیشتر می کنند و از همین رو مورد استفاده قرار می گیرند. میز صلیبی اهرمی را می توان یرای دستگاه فرز نیز استفاده نمود. پایه این میزها از آلومینیوم دای کست ساخته می شود و قطعات به راحتی روی میز قرار می گیرند. نکته مهم دیگر این است که این میزها دو جهته هستند و بر اساس تکنیک های صنعتی می توانند در دو جهت مورد استفاده قرار بگیرند. 

 

میز صلیبی اهرمی 


استحکام میز صلیبی اهرمی


میز صلیبی اهرمی و سینوسی دو مدل بسیار کاربردی و پر طرفدار هستند. استحکام این میزها بسیار بالا بوده و در مدت زمان فرز کاری و برشکاری  در برابر ارتعاشات بسیار مقاوم هستند. از همین رو دقت زیادی از هود نشان‌می دهند‌.‌ هرگونه ارتعاشاتی روی دستگاه باشد، موقعیت خود را روی میز ثابت نگه می دارد. حتی این امکان را دارید که از گیره های میز استفاده نمایید و  از استحکام آن خیالتان راحت شود. 


بدنه و قدرت میزهای صلیبی


همان گونه که قبلا گفته شد، میزهای صلیبی اهرمی و سینوسی بسیار مستحکم هستند. بر روی این میزها گیره ها و شیارهایی وجود دارد که یاعث می شود نصب قطعه نیز بسیار راحت تر و محکم تر باشد. به همین دلیل هنگام کار و استفاده از این میزهای صلیبی، تسلط، دقت و سرعت کار شما افزایش چشمگیری خواهد داشت. 


میز صلیبی سینوسی


میز صلیبی سینوسی نیز در کارخانه پیشرو ساخته خواهد شد.‌ در این امر دقت زیادی به کار گرفته می شود. دلایل کیفیت بالا و رضایت مشتری تز این میزها روان بودن در حرکت، دقت زیاد و کیفیت بالای اجزا و قطعات اصلی است. از این میزهای صلیبی سینوسی برای فرزکاری یا استفاده از دریل های ستونی و فرز به کار می رود. صفحه رویی این میزها دارای ابعادی حدود ۱۶۰ میلی متر در ۲۶۰ میلی متر هستند. ارتفاع آن ها خدود ۱۶۵ میلی متر نی باشد. این میزها از وزن تقریبی ۲۵ کیلوگرم برخوردارند. با این توضیحات می توانید تفاوت میز صلیبی اهرمی و سینوسی را به راحتی دریابید. 

میز صلیبی سینوسی


سخن پایانی


در این مقاله از سایت پیشرو دریل با میر صلیبی اهرمی و سینوسی آشنا شده اید. گروه ما با تولید میز صلیبی در کارخانه پیشرو دریل، کیفیت و زیبایی را به شما هدیه می دهد‌. پس از خرید مطمئنا دیگر به دنبال ابزار نخواهید بود. سوالات احتمالی خود را از کارشناسان ما بپرسید.