نحوه استفاده از میز صلیبی

19 دی 1401

نحوه استفاده از میز صلیبی نکته ای بسیار مهم است چرا که این میز از ابزار های مهم و کاربردی در صنعت می باشد. میز صلیبی از تولیدات بسیار مهم کارخانه پیشرو می باشد و مشتریان زیادی دارد. از این رو مقاله حاضر را برای آشنایی شما با این ابزار به نگارش در آورده ایم. گروه پیشرو دریل همیشه آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشد. 


مزیت های میز صلیبی 


همان گونه که گفته شد هدف از این مقاله آشنایی شما با نحوه استفاده از میز صلیبی می باشد. این میزها مزایای زیادی دارند. قابل ذکر است که مهم ترین مزیت این میزها استحکام در مقابل ازتعاشات و لرزش های به وجود آمده هنگام برش کاری می باشد. همچنین باید گفت که با این میز می توانید خطای برش را به حداقل برسانید‌. قطعه مورد نظر شما برای برش روی میز کاملا سفت و محکم قرار می گیرد. البته برای این که خیالتان راحت باشد می توانید از گیره استفاده نمایید. میز صلیبی محور یک جهته می تواند حرکت کند و این مزیت را دارد که شما می توانید قطعه مورد نظر را برای راحتی کار خود جا به جا کنید. 

 

مزیت های میز صلیبی 

 


کاربرد مهم و نحوه استفاده از میز صلیبی


می توان به جرات گفت که میز صلیبی از تجهیزات مهم و پر کاربرد در صنایع مختلف می باشد. یکی از کاربردهای مهم این نیز در انواع فرزکاری می باشد. توصیه مهم ما این است که اگر در زمینه کاری خود از دریل های ستونی زیاد استفاده می کنید، از کاربرد میزهای صلیبی غافل نشوید. به کارگیری این میزها در کنار دریل ستونی دقت سوراخ کاری یا فرز کاری شما را بالا می برد.

 

افزایش کیفیت برش یا سوراخ کاری با میز صلیبی


اصولا مهارت تکنسین ها و افرادی که با دریل کار می کنند، از طریق کیفیت سوراخ کاری یا برش کاری آن ها تشخیص داده می شود. پس می توان گفت که نحوه استفاده از میز صلیبی امری بسیار مهم است. هنگام کار بر روی قطعه و اعمال فشار، ارتعاشات زیادی در آن دیده می شود. این مشکل را می توان با به کار گیری میزهای صلیبی مرتفع نمود. همچنین نیازی به فشار زیاد نمی باشد و قطعه کار اصلا سر نمی خورد. 


نحوه استفاده از میز صلیبی و نکات نا گفته 


افزایش دقت و سرعت در کار برشکاری، سوراخ کاری و فرز کاری را می توانید مدیون میز صلیبی باشید. در واقع طراحی این میزها به گونه ای است که برای فرزکاری نیز بسیار مناسب می باشد. در واقع می تواند نقش پایه را برای دستگاه فرز بازی کند. هنگام خرید کلامپ نگهدارنده قطعات روی میز هم به شما ارائه خواهد شد. قطعات پلاستیکی و چوبی با این دستگاه بسیار ظریف و دقیق سوراخ کاری می شود. جنس این میز از آلومینیوم می باشد و دوام زیادی دارد. هنگامی که با سرعت زیاد کار می کنید می توانید به راحتی درجه و اندازه قطعه را تغییر دهید. همچنین امکان چرخاندن قطعه نیز وجود دارد و این کار شما را بسیار آسان تر خواهد کرد. نکته مهم این است که میزهای صلیبی بسیار مستحکم هستند و با استفاده از گیره ها می توانید قطعه را محکم کنید. به همین دلیل تسلط شما بر روی کار افزایش می یابد. در کل آشنایی با نحوه استفاده از میز صلیبی اهمیت دارد چون کاربرد زیادی در صنعت دارد. 

نحوه استفاده از میز صلیبی و نکات نا گفته 


نکته مهم برای انتخاب صحیح میز های صلیبی


گفتنی است که بر اساس نیاز و سفارش مشتریان ابعاد و اندازه های متفاوتی از میز های صلیبی در بازار وجود دارند. در واقع این میزها در اندازه های کارگاهی، خانگی و بزرگ و صنعتی تولید و عرضه می شوند. روی برخی از آن‌ ها سیستم قفل کن وجود دارد. این سیستم تمرکز دستگاه را افزایش خواهد داد. با این وجود هنگام انتخاب و خرید میز صلیبی حتما سعی کنید که میز را متناسب با نوع کار و نیاز خود برگزینید. با این کار می توانید در امر برش کاری، سوراخ کاری و فرز کاری موفق عمل کنید. همچنین زمان خرید با نحوه استفاده از میز صلیبی آشنا شوید.  


سخن پایانی


سایت پیشرو دریل با توجه به تقاضای شما تصمیم گرفته که نحوه استفاده از میز صلیبی را در این مقاله به نگارش در آورد. تولیدات میز صلیبی با بهترین کیفیت در کارخانه پیشرو انجام می شود و شما می توانید برای خرید راحت تر و مشاوره، با کارشناسان ما ارتباط داشته باشید.