بهترین مدل دریل ستونی کدام است؟

13 دی 1401

بهترین مدل دریل ستونی را در این مقاله توسط گروه پیشرو دریل به شما معرفی خواهیم کرد. دریل ستونی یک دریل ساخت پیشرو می باشد که بسیار قدرتمند بوده و از ابزارآلات مهم و مورد علاقه اکثر نجاران می باشد. دریل ایستاده یا دریل ستونی ابزاری است که در کارگاه های نجاری و صنایع بسیار مورد نیاز است. 


مطالبی درباره دریل ستونی


دریل های ستونی کاربردهای زیادی دارد و برای سوراخ کاری بر روی انواع مواد مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه های مختلف را می توان برای مواد گوناگون استفاده نمود. در واقع قدرت و سرعت دستگاه دریل ستونی مشخص می سازد که برای چه نوع ماده ای مناسب خواهد بود. انواع مختلفی از دریل ستونی در بازار یافت می شود. به همین دلیل باید بهترین مدل دریل ستونی و مناسب ترین نمونه را انتخاب و خریداری نمایید. دریل ها با مته ها و لوازم جانبی مختلف وجود دارند. 


ویژگی های مهم بهترین مدل دریل ستونی


در صورتی که قصد خرید این نوع دریل را دارید باید بهترین مدل دریل ستونی را پیدا کنید. از این رو آشنایی با ویژگی های مهم این ابزار بسیار ضروری می باشد. هنگام خرید حتما به راهنمای آن دقت فرمایید و همچنین از کارشناسان ما سوالات خود را در مورد این ابزار بپرسید. در بازار دو نوع دریل ستونی را می توان یافت که به صورت رومیزی و ثابت هستند. نمونه ثابت به نام دریل زمینی هم معروف است.

دریل ستونی مدل رومیزی خیلی کوچک تر و سبک تر از مدل زمینی می باشد. از این رو می توان آن‌ را به راحتی حمل و نقل و جا به جا کرد. مدل زمینی دریل ستونی سنگین تر از مدل زمینی بوده و نمی توان آن را به راحتی جا به جا نمود. اما در مقایسه با انواع دیگر قدرت، ظرفیت و قابلیت های بیشتری دارد. 

 

 ویژگی های مهم بهترین مدل دریل ستونی

 


آشنایی یا اجزای مهم بهترین مدل دریل ستونی


برای این که بتوانید با بهترین مدل دریل ستونی آشنا شوید. بهتر است که اجزای این دستگاه را بهتر بشناسید. در ادامه با این اجزا بیشتر آشنا خواهیم شد.

 
موتور دریل ستونی


در دریل های ستونی موتور می تواند قدرت آن را نشان دهد. این نکته را در نظر داشته باشید که هر چه موتور قدرت بیشتری داشته باشد، قدرت دستگاه را افزایش داده و همچنین قیمت آن نیز بیشتر می باشد. اما تولید کنندگان برای استفاده های متعدد مشتریان، موتورهایی با قدرت و توان های مختلف تولید می نمایند. گفتنی است که هرچه توان دستگاه بالاتر باشد، قدرت دستگاه بیشتر شده و توانایی این را دارد که با مواد سخت تر کار کند. برای این که بتوان توان دریل ستونی را بررسی کنیم باید وات آن را محاسبه نماییم. اصولا دریل های ستونی که توان آن ها حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ وات باشد برای کارگاه های کوچک تر و خانگی بسیار مناسب هستند. این مولفه و دیگر موارد بهترین مدل دریل ستونی را به می می شناساند. 


سرعت برای بهترین مدل دریل ستونی


دریل های ستونی برای این که بتوانند با مواد مختلف کار کنند و مشکلی نداشته باشند باید سرعت های مختلف داشته باشند و با آن ها کار کنند. این را به یاد داشته باشید که برای مواد سخت تر باید سرعت مته دریل ستونی پایین تر باشد. در دریل های بزرگ تر که مصارف صنعتی دارند سرعت های متعددتر و متفاوت تری را می توان به کار برد. 


اندازه میز دریل های ستونی


درست است که تمام دریل های ستونی میز دارند اما اندازه های آن ها یکسان نیستند. اندازه میز بستگی به نوع کار شما خواهد داشت. بنابراین برای سوراخ کاری های بزرگ تر حتما دستگاه هایی با میز بزرگ تر را خریداری کنید. 


چراغ ال ای دی


برای این که دقت کار شما با مته بسیار بهتر باشد باید از چراغ ال ای دی استفاده نمایید. نور محل کار در برخی مواقع زیاد مناسب نخواهد بود پس این جا است که باید نور را از چراغ های خود دستگاه دریافت نمود. پس ترجیحا ابزاری با چراغ ال ای دی را انتخاب نمایید. این ویژگی های بهترین مدل دریل ستونی کمک زیادی به شما خواهد کرد. 


ظرفیت و عمق سوراخ کاری


ظرفیت حفاری دستکاه با توجه به نوع ماده مورد استفاده متغیر است. در واقع این ظرفیت ها با عمق سوراخ کاری ارتباط زیادی دارد. اگر در کارگاه شما مواد صخیم و بزرگ مورد نیاز است، باید نمونه ای را انتخاب کنید که ظرفیت سوراخ کاری آن گسترده باشد. 


سایز و اندازه سه نظام در بهترین مدل دریل ستونی


یکی دیگر از ویژگی ها برای بهترین مدل دریل ستونی سایر و اندازه سه نظام آن است. سایز سه نظام ارتباط همسویی با ارتفاع و قدرت موتور دارد. در دریل های ستونی سه نظام از سایز سه تا سی و دو وجود دارد. بزرگ تر بودن سه نظام قدرت بیشتر موتور را نشان می دهد. 


سخن پایانی


بهترین مدل دریل ستونی باید ویژگی هایی داشته باشد که به کارآیی آن دستگاه کمک زیادی بکند. در سایت پیشرو دریل می توانید دریل ساخت پیشرو را با بهترین کیفیت داشته باشید. برای دیدن دریل ستونی، دریل ایستاده و سایر نمونه ها و اطلاع از قیمت به کارشناسان ما پیام دهید و مشاوره بگیرید.