تفاوت دریل فرز و قلاویز زن کلاچی در چیست؟

11 دی 1401

تفاوت دریل فرز و قلاویز زن کلاچی موضوعی است که شاید برای خیلی از شما سوال باشد‌. از این رو گروه پیشرو دریل، درباره قلاویز زن کلاچی و دریل فرز توضیحاتی را خدمت شما عزیزان ارائه خواهیم داد. دریل قلاویز زن پیشرو و سایر محصولات این گروه، دارای کیفیت مثال زدنی بوده و شاید آخرین ابزاری باشد که شما خریداری می نمایید. سوالات خود را از کارشناسان ما بپرسید. 


درباره دریل فرز چه می دانید؟


دریل فرز یکی از محصولات بسیار با کیفیت گروه تخصصی ما می باشد که می توانید در کارگاه های تولیدی و صنعتی خود با خیال راحت به کار ببرید. با این دستگاه قادر خواهید بود فعالیت هایی مثل دریل کاری، قلاویز زنی و ماشین کاری را در ابعاد کوچک به کار ببرید. توان این دستگاه بسیار بالا بوده و می توان در فرایندهایی مثل قالب سازی و ماشین سازی از آن استفاده بهینه نمود. البته تمام این عملکرد ها بستگی به توان و نوع دستگاه دریل فرز دارد. در این میان قرار است تفاوت دریل فرز و قلاویز زن کلاچی را مورد بررسی قرار دهیم. 


عملکرد دستگاه دریل فرز 


برای درک بیشتر تفاوت دریل فرز و قلاویز زن کلاچی بهتر است‌ با عملکرد هر دوی آن‌ ها آشنا شویم. در این قسمت درباره دریل فرز صحبت خواهیم کرد. این دستگاه را می توان به صورت کمکی در کنار دیگر تجهیزات سنگین مورد استفاده قرار داد. این دستگاه وزن زیادی دارد و به همین دلیل باید به صورت ثابت در کارگاه های تولیدی و صنعتی قرار بگیرد. از این رو و به همین دلیل دقت این دستگاه بسیار بالا می باشد. 

 

 


دریل فرز برای چه کارهایی استفاده می شود؟


این تجهیزات کاربردی را می توانید برای برش کاری و سوراخ کاری مورد استفاده قرار دهید. انواع فلزات از جمله فولاد، چدن و سایر فلزات را می توانید با این دستگاه سوراخ کاری کنید. ارتفاع و طول و عرض دریل فرز را می توانید تغییر دهید و به حالت مناسب برای خود در آورید. همچنین می توانید دور دستگاه دریل فرز را کنترل کنید. با این کار دقت کار بسیار افزایش یافته و خطای کمتری در فرایند کار به وجود می آید. تغییرات ولتاژ دستگاه برای تنظیم دور یا سرعت حرکتی این دستگاه امری بسیار مهم به شمار می آید. این آگاهی ها درباره دریل فرز می تواند شما را برای درک بیشتر تفاوت دریل فرز و قلاویز زن کلاچی راهنمایی کند‌. در کنار دستگاه دریل فرز می توانید تجهیزات دیگری نیز داشته باشید که شامل دستگاه پمپ آب، شفت، کلاهک، سه نظام و دیگر موارد می باشد. 


ویژگی های دریل فرز و درک بیشتر تفاوت دریل فرز و قلاویز زن کلاچی


آشنایی با ویژگی های مهم دریل فرز می تواند شما را بیشتر با تفاوت بین آن‌ و قلاویز زن کلاچی نزدیک کند. این دستگاه می تواند با مته های متفاوت کار کند و تا مته شماره ۳۱ را می توان اعمال نمود. برای سوراخ کاری نیز می توان تا زاویه ۴۵ درجه را انجام داد. همچنین می توان با این دستگاه کف تراشی نیز نمود. یکی از ویژگی های مهم این دستگاه امکان حدیده زنی و قلاویز زنی است. ارتفاع را می توان تا حدود ۶۰ سانت تغییر داد. همچنین امکان استفاده از میز صلیبی نیز برای این دستگاه وجود دارد. در ادامه برای درک بهتر تفاوت دریل فرز و قلاویز زن کلاچی، درباره قلاویز زن توضیحات کاملی خواهیم داد. 


درباره قلاویز زن کلاچی چه می دانید؟


قلاویز زن کلاچی از محصولات بسیار مهم این گروه تخصصی می باشد. این دستگاه حاوی یک کلاچ داخلی است که قادر است برگشت دور را انجام دهد. در واقع بایده گفت که دور موتور به وسیله همین کلاچ ها جا به جا خواهد شد. موتور این دستگاه تک فاز می باشد و قدرت آن بسیار مناسب است. این دستگاه با قلاویزهای ته بسته و کم عمق کار می کند. میزان استهلاک ابزارها در این دستگاه بسیار کم است چون نوسان ندارد و قدرت آن بسیار مناسب می باشد. در این دستگاه دور دینام چپ و راست نخواهد شد، بلکه کلاچ می تواند بسیار سریع سرعت اسپیندل را چپ و راست کند. سایز این دریل تا ۱۲ می باشد. از این دستگاه می توان برای قلاویز زنی، حدیده زنی و کارهای ته بسته با عمق کم مورد استفاده قرار داد. در این دریل می توان تا قلاویز ۱۲ را برای چدن و قلاویز ۸ را برای استیل به کار برد. ارتفاع کارگیر در این دستگاه حدود ۲۰ میلی متر است و با برق تک فاز کار می کند. ارتفاع دستگاه حدود ۷۰ سانتی متر است و این تفاوت دریل فرز و قلاویز زن کلاچی می باشد. وزن این دریل حدود چهل و پنج کیلو‌گرم می‌باشد. استفاده از این دستگاه دقت و سرعت و نتیجه مطلوب تری برای شما خواهد داشت. در واقع کار با فلزات با این دریل بسیار راحت تر می باشد. در این دریل می توان سرعت را به راحتی انجام داد. در صنایع خودروسازی و ساخت و سازهای صنعتی این دریل کاربرد زیادی دارد و همچنین کارکرد بسیار راحتی نیز خواهد داشت. 


تفاوت دریل فرز و‌ قلاویز زن کلاچی


در این مقاله درباره تفاوت دریل فرز و قلاویز زن کلاچی صحبت به میان آمد. در واقع برای درک بیشتر این مسئله هر دو دریل را جداگانه مورد بررسی قرار دادیم . قلاویز کلاچی و فرز دو نمونه از محصولات بسیار کاربردی در گروه صنعتی پیشرو دریل می باشد که برای استفاده در کارگاه های تولیدی و صنعتی بسیار کاربردی است. 


سخن پایانی


با گروه پیشرو دریل شما می توانید محصولات با کیفیتی داشته باشید و در کارگاه های خود مورد استفاده قرار دهید. قیمت دریل قلاویز زن پیشرو و انواع دیگر را می توانید از واحد فروش بپرسید. تفاوت دریل فرز و قلاویز زن کلاچی را در این مقاله مورد بررسی دقیق قرار دادیم و کارشناسان ما همه روزه آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.