تفاوت دریل ستونی ۱۶m با ۳۲m

30 آذر 1401

در این مقاله از گروه پیشرو دریل تفاوت دریل ستونی ۱۶m با ۳۲m را مورد بررسی قرار می دهیم‌. دریل ستونی یا ایستاده دستگاهی پر کاربرد جهت سوراخ کاری می باشد. برای آشنایی با دریل ساخت پیشرو در انواع مختلف می توانید به سایت ما مراجعه و مقاله های متعدد را مورد مطالعه قرار دهید. کارشناسان و متخصصان ما همیشه آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان خواهند بود.

قدری بیشتر درباره دریل ستونی بدانیم.

در این قسمت از مقاله بهتر است ابتدا قدری بیشتر با دریل ستونی یا ایستاده آشنا شویم. سپس به بیان تفاوت دریل ستونی ۱۶m با ۳۲m می پردازیم. دریل ستونی یا ایستاده پایه دار بوده و برای سوراخ کاری سطوح مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. سطوحی از جمله چوب، پلاستیک، فلز و سایر موارد را می توان با این وسیله سوراخ کاری نمود‌. بسیاری از کاربران نمی توانند انواع مختلف این دریل را تشخیص دهند از این رو در این مقاله تصمیم داریم شما را با گوشه ای از این تفاوت ها آشنا سازیم. این دریل ها دارای میز کار هستند و قطعه مورد نظر روی آن قرار می گیرد و ایجاد حفره با فشار و تمرکز زیادی انجام خواهد شد.

 

از اعضای تشکیل دهنده این دریل می توان پایه نگهدارنده، میله و ستون مرکزی، میز کار، جعبه دنده یا گیربکس، سه نظام و قطعات دیگر را نام برد.‌ این دریل ها در اندازه های مختلف ساخته می شوند و بنا بر همین امکان دارد تفاوتی در شکل ظاهری آن ها دیده شود اما مکانیزم و عملکرد آن‌ ها شبیه به هم می باشد. هدف استفاده از این دریل ها سوراخ کاری با دقت بالا بوده و همچنین نیازی نیست که قطعه مورد نظر توسط کاربر گرفته شود و دستگاه این کار را به خوبی انجام می دهد. گیره ها می توانند قطعه را محکم نگه دارند و سپس توسط محور عمودی و سه نظام دریل عمل سوراخ کاری را انجام خواهد داد. نکته مهم این است که نی توان سرعت چرخش و سوراخ کاری را تنظیم نمود. دریل های ستونی به صورت رو میزی و ثابت در بازار وجود دارند.

 

دریل ستونی ۱۶m چه ویژگی هایی دارد؟

برای آشنایی با تفاوت دریل ستونی ۱۶m با ۳۲m بهتر است ابتدا با دریل ستونی ۱۶m بیشتر آشنا شویم. این دریل ستونی دارای گارانتی می باشد و این از خدمات پس از فروش شرکت می باشد. دریل ستونی ۱۶m دارای کلید استارت آپ و استاپ مگنتی می باشد. همچنین برای جلوگیری از انتقال براده ها گردگیر روی آن تعبیه شده است. لیزر دو‌ خط با نور قرمز از دیگر قسمت های این دریل ستونی می باشد. در مواردی که نیاز به سوراخ کاری با دقت زیاد می‌ باشد، این دستگاه حرف اول را می زند چرا که بدون لرزش می باشد. سیم پیچی موتور این دستگاه تمام مس بوده و موتور دینامی و بی صدا دارد. بدنه آن بسیار مستحکم می باشد و پایه های چدنی و محکمی دارد. میز کار این دریل ستونی متحرک بوده و کار را بسیار راحت می سازد. قدرت دستگاه حدود ۵۵۰ وات است. سه نظام آن ۱۶ میلی متر می‌باشد و میزان چرخش دستگاه صفر تا ۲۸۴۰ دور در دقیقه می باشد. در موارد عمومی و صنعتی می توان از این دریل ستونی استفاده نمود.

 

دریل ستونی ۱۶m چه ویژگی هایی دارد؟

 

درک تفاوت دریل ستونی ۱۶m با ۳۲m با آشنایی بیشتر با نمونه ۳۲m

در این بخش از مقاله با دریل ستونی ۳۲m بیشتر آشنا می شویم و اطلاعات زیادی در مورد این دریل به دست می آوریم. پس از آن می توانیم تفاوت دریل ستونی ۱۶m با دریل ستونی۳۲m را راحت تر درک نماییم. این دریل می تواند سوراخ کاری تا مته ۵۰ را انجام دهد. اسپیندل در این دریل مورس ۴ می باشد. به دلیل قدرت بالای دستگاه می توان فرزکاری و کف تراشی را با آن انجام داد. این دریل بسیار قدرتمند است و دارای سه عدد پولی می باشد. از این رو می توان دور و سرعت دریل را با استفاده از پولی های ۶ دور تعویض نمود.

ارتفاع این دستگاه حدود ۱۸۰ سانت است و وزن آن تقریبا ۳۰۰ کیلوگرم می باشد. می توان بر روی این دریل ستونی، قلاویز زن را نصب نمود و تا قلاویز ۱۸ را انجام داد. همچنین می توان از این دستگاه برای فرز زنی نیز استفاده نمود. حداکثر قطر سوراخ کاری با این دریل ستونی تا مته ۵۰ می باشد. نوع برق مصرفی آن سه فاز و تک‌ فاز است. گارانتی هیجده ماهه و ۱۸۰ ماه خدمات پس از فروش نشانه اطمینان و اعتبار ما می باشد.

سخن پایانی

در شرکت پیشرو دریل، می توانید دریل ساخت پیشرو را با بهترین کیفیت در اختیار داشته باشید. دریل ستونی نیز از تولیدات گروه حرفه ای ما می باشد. در این مقاله برای آگاهی بیشتر شما، تفاوت دریل ستونی ۱۶m با ۳۲m را مورد بررسی قرار دادیم. مطالعه این مطالب انتخاب را برای شما راحت تر می سازد.