مزیت های دریل ایستاده

31 اسفند 1400


دریل ایستاده یا ستونی از ابزار بسیار مهم و قدیمی جهت انجام فعالیت های نجاری و سوراخکاری چوب، فلز و پلاستیک مورد استفاده قرار می گیرد. در سایت شرکت پیشرو دریل، انواع مختلف دریل ها را می توانید مشاهده نمایید. برای اطلاع از قیمت دریل پیشرو می توانید با واحد فروش و کارشناسان ما تماس داشته باشید. 


دریل ایستاده پیشرو


شرکت پیشرو با سال ها تجربه در زمینه تولید انواع دریل، معتبرترین برند در نوع خود می باشد. جهت تولید این دریل ها از جدیدترین و مدرن ترین ماشین های صنعتی استفاده شده است. با آلیاژ فولاد، این دریل بسیار محکم و قدرتمند و با کیفیت است. در مقایسه با سایر نمونه های موجود در بازار، وزن دریل ایستاده پیشرو حدود بیست درصد بیشتر است و ستون های آن با بهترین کیفیت مجموعه ای بسیار عالی را در اختیار شما قرار خواهد داد. 


کاربردهای دریل ایستاده یا ستونی چیست؟


اصولا در تمام کارگاه های تجاری و صنعتی یکی از ملزومات کار دریل ایستاده می باشد. تمام کارهای تخصصی در حرفه تجاری با این نوع دریل به صورت کاملا حرفه ای انجام خواهد شد. از نکات مثبت این دریل ها در برابر سایر نمونه ها، داشتن میز کار است. با نصب بر روی میز همچنین می توانید ارتفاع را تنظیم نمایید. هر سایز مته را که برای کار خود نیاز داشته باشید می توانید روی این دستگاه نصب نمایید و سوراخ هایی با قطرهای متفاوت ایجاد نمایید. جالب این است که برای این همه کارهای دقیق اصلا نیاز نیست که قدرت دست زیادی داشته باشید. این دستگاه قدرت و دقت بالایی از خود ارائه داده و خیال شما را راحت تر می سازد. از نظر ظاهری این دریل بزرگ بوده و وزن زیادی دارد، از این رو انتخاب آن برای کارهای خانگی مناسب نیست. در کارگاه‌ها هایی که سری کاری می کنند و به تعداد بالایی از سوراخ کاری نیاز دارند و برای تولید پروژه های زیاد و مدام می توانند این دریل را به کار ببرند. 

 

کاربردهای دریل ایستاده یا ستونی چیست؟

 


دریل ایستاده چه مزایایی دارد؟


پس از این معرفی کوتاه و جامع درباره دریل ایستاده، بهتر است مزیت های این دستگاه را نیز بیان کنیم. بهترین و مهم ترین مزیت این دستگاه ایجاد سوراخ های حرفه ای و بدون انحراف است. فرقی ندارد که چه سایز از سوراخ مد نظر شما باشد، با تعویض مته می توانید به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید. کار با این دستگاه بسیار ساده بوده و می توانید به اندازه های متعددی از سوراخ ها دست پیدا کنید. یکی دیگر از مزیت های این دریل نصب بر روی میزهای صلیبی است که باعث خواهد شد دست کاربر آزاد باشد. بنابراین سرعت عمل و دقت در کار بیشتر شده و می توان سرعت را تغییر دارد یا مته مورد نظر را به راحتی تعویض نمود. با این دستگاه قوی می توان به تولید و فروش انبوه رسید. 


آیا دریل ایستاده معایبی هم دارد؟


تا این جای مقاله بیشتر از مزایا و کاربرد دریل ایستاده صحبت کردیم. اما این دستگاه نیز مانند سایر نمونه های موجود در بازار معایبی دارد که قابل ذکر هستند. یکی از عیب های این دستگاه وزن بالای آن می باشد. برخی کاربران اعتقاد دارند که عدم امکان جا به جایی این دریل یکی از مشکلات آن است. برای استفاده و بهره برداری از این دستگاه باید فضای بزرگی در کارگاه برای آن در نظر گرفت. 


معرفی انواع دریل ایستاده


با ویژگی های متعدد این دریل ها می توان گروه بندی هایی درباره آن ها داشت. اما به طور کلی دو نوع دریل ایستاده را می توان طبقه بندی نمود که در ادامه توضیح خواهیم داد. دریل ایستاده رومیزی و ثابت را معرفی می کنیم. 


دریل ایستاده رومیزی چه خصوصیاتی دارد؟


دریل ایستاده رومیزی رایج ترین و پرکاربردترین نمونه از دریل ها می باشد. این دستگاه را می توان روی میز کار در کارگاه های نجاری و صنعتی نصب نمود و بهترین کارایی را از آن‌ انتظار داشت. اندازه آن کوچکتر از دریل ثابت است و وزن کمتری دارد. نکته قابل ذکر دیگر این است که قدرت سوراخ کاری آن نیز کمتر از نمونه ثابت می باشد. این دستگاه را می توان به مکان های دیگر منتقل ساخت. بیشتر نمونه های موجود در بازار از نوع دستی هستند. برخی از مدل ها برای کارهای ظریف تر و حساس و درواقع مینیاتوری مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 دریل ایستاده رومیزی چه خصوصیاتی دارد؟


دریل ایستاده ثابت چگونه است؟


این مدل از دریل ایستاده به دلیل وزن بالا و نوع ساختار ثابت است و امکان جا به جایی ندارد. در پروژه های سنگین که به سوراخ های بزرگ تر و قدرت بیشتر نیاز است از این دریل استفاده خواهد شد. در قدرت این دستگاه محدودیتی وجود ندارد و با انواع مته ها کار می کند. توانایی برش انواع اجسام، ورق ها و الوار های ضخیم می توان روی این دریل حساب باز کرد. در این مدل از دریل، نوع اتوماتیک یا خودکار وجود دارد و کارها با دقت زیاد انجام خواهد شد. با تنظیم سرعت مورد نظر و تعیین میزان عمق می توان به راحتی و به صورت خودکار اندازه های مختلف از سوراخ را ایجاد نمود و نیازی به درگیر شدن کاربران نیست. 


سخن پایانی


دریل ایستاده از تولیدات شرکت پیشرو دریل با یهترین کیفیت که نتیجه سال ها تجربه می باشد، در سایت موجود می باشد. در مورد قیمت دریل پیشرو کافی است که با واحد فروش هماهنگ باشید.