تفاوت میز صلیبی تک محور و دو محوره

31 فروردین 1400


میز صلیبی با توجه به کاربرد آن در دو نوع تک محور و دو محور ساخته می شود که هر کدام کاربرد های خاصی برای کاربران دارد. در ادامه با بررسی تفاوت میز صلیبی تک محور و دو محور همراه ما باشید.


 
انتخاب میز صلیبی


یکی از چالش های صنعتگران در زمان خرید تجهیزات مورد نیاز برای دریل ستونی و سایر تجهیزات، توجه به میز صلیبی تک محور و دو محوره است. هر دو میز صلیبی کاربرد های خاص خود را در صنعت داشته و از مقاومت و قدرت متفاوتی برخوردار هستند. در ادامه هر دو را معرفی کرده و جمع بندی از از تفاوت های میز صلیبی تک محور و دو محوره خواهیم داشت.

 


میز صلیبی تک محور


میزهای کشویی یا به عبارت دیگر میز صلیبی یکی از ابزار های صنعتی بوده که برای جا به جایی محصول در جهت تولید مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به تنوع سایز بندی محصول قیمت مقرون به صرفه و قدرت و استحکام آن مورد توجه صنعتگران قرار گرفته است. میز تک محور پیشرو به صورت انحصاری در کارخانه ابزار سازی پیشرو ساخته شده است که امکان سوراخکاری فلز، دریل کاری و قلاویز نی امکان پذیر است.


میز صلیبی دو محور


میز های صلیبی دو محوره یا به عبارت دیگر دو جهته، امکان جا به جایی قطعه را در جهت طولی و عرضی امکان‌پذیر کرده و باعث آسان تر شدن فعالیت مورد نظر و سرعت بخشیدن به تولید محصولات می شود. میز صلیبی دو محور نیز دارای سایزبندی مختلفی بوده که به صورت انحصاری در مجموعه پیشرو دریل تولید می شود. اگر بخواهیم از نظر استحکام و قدرت بررسی کنیم، هر دو از جنس چدن آلیاژی و ماردون ساخته می‌شود که به عنوان فولاد آلیاژی شناخته می شود. پس از نظر استحکام، قدرت بالایی در نگهداری و دقت برش دارند.

 


 
هدف از ساخت میز صلیبی تک محور و دو محوره چیست؟


•    افزایش دقت


یکی از موارد مهم در ساخت میز صلیبی استحکام آن بوده که باعث کاهش ارتعاشات حاصل از برشکاری و سوراخ کاری می شود. میز ها دارای شیار های ایجاد شده بوده که باعث می شود قطعه به صورت کاملا محکم بر روی میز نصب شده در صورت نیاز می توانید از گیره استفاده نمایید. برای سفارش خرید انواع میز صلیبی، دریل گیربکسی، دریل ستونی پیشرو و اطلاع از قیمت دریل پیشرو با سایت در ارتباط باشید.


•    امکان جا به جایی


میز صلیبی تک محور و دو محوره امکان جا به جایی قطعه را داشته و می توانید از قابلیت های حرکت آن جهت بهبود فعالیت مورد نظر استفاده نمایید. میز صلیبی تنها به سوراخ کاری و برشکاری ختم نمی شود. می توانید در صنایع مختلفی مانند فلزکاری نیز استفاده نمایید. اگر تجربه فعالیت با دریل های ستونی را دارید، قطعاً تا به حال یکی از نمونه های این دستگاه را مشاهده کرده اید.

 

  هدف از ساخت میز صلیبی تک محور و دو محوره چیست؟


ابعاد و اندازه های میز صلیبی تک محور و دو محوره


میز صلیبی یک محور در سه سایز بندی استاندارد ساخته می شود و با توجه به ابعاد و تجهیزات استفاده شده در دستگاه از وزن به مراتب کمتری برخوردار هستند. میز های صلیبی دو محور نسبتاً سنگین تر بوده و ممکن است وزن دستگاه تا ۵۰ کیلوگرم افزایش یابد. برای مشاهده سایز بندی دقیق میز صلیبی دو محوره به سایت پیشرو دریل مراجعه نمایید. در این سایت امکان مشاهده جزئیات تمام محصولات انحصاری این شرکت مانند قلاویززن کلاچی، دریل ایستاده، دریل ستونی و انواع میز صلیبی تک محور و دو محوره امکان پذیر است.


نکات تکمیلی


میز های صلیبی با توجه به نیاز مشتریان در ابعاد و اندازه های مختلفی به فروش می رسد. شما اندازه متریال و کارگاه مورد نظر را در نظر داشته و میز صلیبی را انتخاب کنید که مناسب برای فعالیت خود باشد. در نتیجه در انواع فعالیت های صنعتی استفاده نمایید.  بحث امروز ما در مورد تفاوت میز صلیبی تک محور و دو محور بوده که هر کدام دارای ویژگی ها، مزایا و معایب خاص خود هستند که در طول مقاله بررسی کردیم. اگر هرگونه سوالی در مورد محصولات شرکت پیشرو دریل مانند میز صلیبی تک محور و دو محوره دارید، با شماره تلفن های کارخانه و یا نمایندگی انحصاری این شرکت در شهر تهران تماس حاصل نمایید.