آموزش کار با سنباده نواری پیشرو دریل

31 اسفند 1400

اگر تا به حال به کارگاه نجاری مراجعه کرده باشید، انواع تجهیزات پرداخت را مشاهده می کنید. امروز می خواهیم به صورت مفصل در مورد آموزش کار با سنباده نواری پیشرو دریل صحبت کنیم.

سنباده یکی از ابزار آلات کاربردی در صنعت بوده که معمولاً برای هموار کردن سطوح و تغییرات لبه اجسام مورد استفاده قرار می گیرد. از کاربرد های این دستگاه می توانیم به تراز کردن سطوح در هنگام نصب کفپوش چوبی، شکل دهی به لبه ها و سنباده زنی سطوح ناهموار اشاره نماییم.

 

ویژگی های سنباده نواری بادوام

سنباده نواری پیشرو دریل برای صاف کردن سطوح ناهموار کاربرد دارد. یکی از ویژگی سمباده های نواری سرعت بالای آن بوده که موجب تراز سطوح می شود. برای افزایش سرعت انجام کار می ‌توانید کمی زاویه دستگاه را خم کرده تا سطوح ناهموار شروع به ساییده شدن نمایید. برای تکنیک های سنباده نواری در ادامه همراه ما باشید. در ادامه به بررسی آموزش کار با سنباده نواری پیشرو دریل می پردازیم.

انواع سنباده

سنباده پایه دار

در زمان خرید سنباده نواری می‌ توانید انواع رومیزی یا پایه دار را انتخاب نمایید. سنباده های پایه دار برای پرداخت قطعات فلزی و چوبی مناسب بوده و می توانید در صنایع مختلف دیگری مانند چاقو سازی و ریخته گری استفاده نمایید. سنباده نواری پایه دار با و برق تک فاز کار کرده و دارای دینام سه اسب بخار و ۳۰۰۰ دور در دقیقه است. این محصول با گارانتی و خدمات پس از فروش از طرف مجموعه پیشرو دریل برای کاربران ارائه می شود.

 

سنباده پایه دار

 

سنباده رومیزی

سنباده رومیزی یکی از تجهیزات صنعتی بوده که برای کاربرد های مختلفی جهت پرداخت، صاف کردن انواع اجسام فلزی و چوبی کاربرد دارد. یکی از ویژگی های این دستگاه عدم لرزش آن بوده که باعث دقت و افزایش قدرت دستگاه می شود. برای اطلاعات بیشتر می توانید به محصولات کارخانه پیشرو و سایت اختصاصی آن مراجعه کرده و یا با کارشناسان فروش سایت در ارتباط باشید.

برای استعلام قیمت انواع تجهیزات صنعتی مانند دریل ستونی، میز صلیبی، دریل پیشرو و غیره با کارشناسان سایت پیشرو در ارتباط باشید.

 

آموزش کار با سنباده نواری پیشرو دریل

یکی از موارد مهم و حائز اهمیت پس از خرید سنباده نواری پیشرو دریل، کار با دستگاه است که باید به نکات مهمی دقت نمایید. به هیچ عنوان سنباده نواری را فشار ندهید. سعی کنید با وزن استاندارد خود تراش و پرداخت نمایید. برای پولیش استاندارد به آرامی حرکت داده و مسیر پولیش خود را مشاهده نمایید. اگر نیاز به سنباده کاری مجدد دارید، می توانید استفاده نمایید. دستگاه بسیار حساس بوده و در زمان سنباده کاری خطرات مختلف آن را در نظر داشته باشید.

زاویه دستگاه نیز اهمیت بالایی دارد که در هنگام فعالیت با آن سعی کنید با سرعت و زاویه مناسب سمباده نمایید. آموزش کار با سنباده نواری پیشرو دریل اهمیت بسیار بالایی دارد که باید قبل از کار تکنیک های کار با دستگاه را فرا بگیرید.

 

موارد مهم در زمان کار با دستگاه سنباده نواری

قبل از انجام فعالیت با دستگاه سنباده نواری پیشرو دریل، موارد ایمنی را در نظر داشته و سیم رابط و پریز دستگاه را کنترل نمایید که دچار اتصال نباشد. با توجه به صدای بیش از حد آزار دهنده سنباده نواری، سعی کنید در زمان استفاده از دستگاه از محافظ گوش و لباس مخصوصی استفاده نمایید که دچار آسیب های جسمی نشوید.

مجرای تنفسی انسان تمام گرد و غبار هوا را جذب می کند. در زمان کار با دستگاه از ماسک های صنعتی استفاده کنید که غبار جذب دستگاه تنفسی شما نشود. در بسیاری از کارگاه ‌های صنعتی جاروبرقی و بلوور نصب می شود که گرد و غبار را جمع آوری نمایید.

ملاحظات لازم در زمان استفاده از دستگاه

ذرات تراشیده شده در فلزات باعث جرقه می شود. سعی کنید به هیچ عنوان این ذرات را با خاک اره مخلوط نکنید که دچار آتش سوزی می شود. فلزات ایجاد شده را سعی کنید به کمک جارو یا بلور جمع آوری نمایید که از هرگونه خطرات ایجاد شده جلوگیری شود. استفاده از دستگاه سنباده را از بدن جدا کرده و از خاموش بودن دستگاه اطمینان حاصل نمایید.

در این مقاله در مورد آموزش کار با سنباده نواری پیشرو دریل صحبت کردیم. برای اطلاعات بیشتر و خرید محصولات صنعتی مانند دلیل ستونی، دریل ایستاده و میز صلیبی با کارشناسان سایت در ارتباط باشید.

مقالات مرتبط: موارد مهم قبل از استفاده از سنباده نواری

                    کاریرد سنباده نواری در صنایع هوفضا