ویژگی های دریل ستونی با دوام چیست؟

31 اسفند 1400

ویژگی های دریل ستونی با دوام چیست؟ اگر نگاهی به کارگاه های صنعتی و تولید تجهیزات فلزی داشته باشید، انواع دریل های ستونی را مشاهده می کنید. همراه ما باشید تا در مورد ویژگی های دریل ستونی با دوام صحبت نماییم.

معرفی دریل ستونی

یکی از بهترین نوع دریل های صنعتی، دریل ستونی بوده که بیشتر در صنایع نجاری و سوراخکاری فلزات مورد استفاده قرار می گیرد. برای سوراخکاری انواع فلز، پلاستیک و چوب می توانید از دریل ستونی استفاده کرده و با دقت بسیار بالا اقدام به انجام فعالیت مورد نظر مانند فرزکاری، سوراخکاری، قلاویز زنی و غیره نمایید. در ادامه به ویژگی های دریل ستونی پرداخته و اجزای ساخت دریل ستونی را نیز بررسی می کنیم.

 

اجزا دریل ستونی

دریل ستونی به صورت عمودی بر روی میز یا زمین کارگاه های صنعتی قرار گرفته و قابل تنظیم است. می‌توانید در ارتفاع مورد نظر برای فعالیت خود استفاده نمایید. دریل های ستونی دارای تجهیزات سوراخ کاری بوده که از موتور، بدنه، سه نظام و سایر تجهیزات مورد نیاز برای ساخت دریل ستونی تشکیل شده است.

یکی از ویژگی های دریل ستونی با دوام دقت آن بوده که تمام تجهیزات و اشیای مورد نظر را با دقت بسیار بالا سوراخکاری می‌کند. همچنین می توانیم به قدرت بالا نیز اشاره نماییم.

 

اجزا دریل ستونی

 

قیمت دریل ستونی

دریل ستونی با توجه به قدرت و نوع کاربرد دستگاه از وزن سنگین و قیمت گرانترین نسبت به دریل های متحرک برخوردار است. با توجه به اینکه در مکان مورد نظر نصب می شود، ممکن است بخشی از فضای کاری شما را اشغال کرده باشد. سنگین بودن وزن و عدم تحرک دستگاه باعث افزایش دقت آن در هنگام کار می شود. همچنین برای کاهش لرزش قطعه مورد نظر هنگام سوراخکاری از گیره های اختصاصی استفاده می شود.

برای بررسی بیشتر ویژگی های دریل ستونی با دوام، استعلام قیمت دریل ستونی و تجهیزات صنعتی مانند میز صلیبی، دریل ۱۶ پیشرو، انواع مولتی اسپیندل با سایت پیشرو دریل که یکی از سازندگان برتر دریل ستونی در کشور است، همراه باشید.

 

انتخاب دریل ستونی با دوام و مناسب

دریل های ستونی متنوعی با توجه به کاربرد آن در صنعت وجود دارد که انتخاب را برای خریداران دشوار تر می کند. در زمان خرید باید به نوع کاربرد دستگاه و ویژگی های دریل ستونی با دوام دقت نمایید. قدرت موتور نوع مصرف برق ( تک فازی یا سه فاز ) نیز اهمیت بسیار بالایی دارد. برخی از مدل های دریل ستونی به صورت رومیزی قرار گرفته که فضای کمتری را اشغال می کند و جابجایی آن آسان تر است. بعضی دریل ها برای مقاومت بالای آن به صورت یکپارچه ساخته می‌شود که از قدرت موتور بیشتری نیز برخوردار خواهد بود.

ویژگی های دریل ستونی با دوام

یکی از مهم ترین ویژگی های دریل ستونی با دوام، قابلیت تنظیم دستگاه بوده که می ‌توانید ارتفاع دستگاه را نسبت به میز صلیبی و قطعه مورد نظر تنظیم نمایید. سرعت چرخش مته اهمیت بسیار بالایی دارد که می توانید در صورت نیاز دریل ستونی گیربکسی را خریداری نمایید. دریل های ستونی تا زاویه ۴۵ درجه می توانند خمیده شود که برای سوراخکاری ۴۵ درجه بسیار کارآمد خواهد بود.

در زمان خرید سرعت چرخش دریل ستونی را در نظر داشته و توان آن را نیز بررسی نمایید. برای خرید تجهیزات صنعتی و پرکاربرد در صنعت نیاز به مشاوره است که بهتر است از کارشناسان خبره در زمینه دریل های ستونی مشاوره نمایید. برای اطلاعات بیشتر و تجهیزات مورد نیاز در صنعت مانند دریل ستونی، گیربکسی، مولتی اسپیندل، میز صلیبی، دریل ستونی فرز با کارشناسان مجموعه پیشرو دریل در ارتباط باشید.

 

ویژگی های دریل ستونی با دوام

 

معرفی اجزا دریل ستونی و وظایف هر یک

دریل ستونی از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که  از مهم ترین بخش‌های آن بدنه و پایه بوده که از چدن ساخته می ‌شود که از قدرت و استحکام مناسبی در زمان سوراخکاری برخوردار باشد. همچنین اهرم ها نیز برای چرخش قطعه کار روی میز کار استفاده می شود. سه نظام دستگاه بخشی مهمی بوده که مته درون آن قرار می گیرد.

در نظر داشته باشید که سه نظام دارای قطر محدودی بوده که باید بر اساس ظرفیت دستگاه از مته مناسبی استفاده نمایید. همچنین قسمت عمق سنج دستگاه برای مشخص کردن عمق دلخواه سوراخکاری مورد استفاده قرار می گیرد. در آخر نیز از اسپیندل برای تنظیم سرعت چرخش استفاده می شود. برای آموزش کار با دریل ستونی بررسی بیشتر ویژگی های دریل ستونی با دوام و مطالب مرتبط با این دستگاه، مجله آموزشی سایت پیشرو را مطالعه نمایید.