تفاوت دریل گیربکسی با دریل ستونی

31 اسفند 1400

یکی از مهم ترین موارد در زمینه خرید دریل و تجهیزات صنعتی، آگاهی از امکانات، قدرت، سرعت و ویژگی های دستگاه مورد نظر است. برای بررسی تفاوت دریل گیربکسی با دریل ستونی همراه ما باشید.

 

ضرورت وجود دریل در کارگاه های تولیدی صنعتی

دریل ستونی و دریل گیربکسی از جمله تجهیزات ضروری در کارگاه ها و کارخانه های تولید قطعات صنعتی، فلزی، چوبی و پلاستیکی به شمار می رود. خرید نوع دقیق دریل با توجه به نیاز خود، از اهمیت بالایی برخوردار است. باید دریلی را خریداری نمایید که از هزینه مقرون به صرفه ای برخوردار بوده و متناسب نیاز خود باشد.

 

دریل ستونی

اگر سابقه فعالیت در کارخانه های تولید قطعات خودرو و کارگاه های تولید تجهیزات فلزی را دارید، قطعاً نام دریل ستونی را شنیده یا با آن فعالیت داشته اید. این دستگاه یکی از تجهیزات صنعتی بوده که در بخشی از کارگاه به صورت ثابت و دقیق مورد استفاده قرار می گیرد. از مزایای دریل ستونی می‌توانیم به دقت بالای آن اشاره نماییم.

به دلیل اینکه قابلیت حرکت ندارد، از دقت بالایی برخوردار است. برای سوراخکاری، فرزکاری و انواع فعالیت های دیگر می توانید از دریل ستونی استفاده نمایید. در ادامه به سایر ویژگی ها و قابلیت های دریل ستونی پرداخته و تفاوت  دریل گیربکسی با دریل ستونی بررسی می کنیم.

 

دریل گیربکسی

دریل گیربکسی با توجه به نیاز کاربران در انواع اشکال با قدرت و سرعت مختلفی ساخته می‌ شود. دریل گیربکسی را می توانید به صورت ثابت خریداری کرده یا می توانید نوع متحرک آن را برای جا به جایی در محیط خریداری نمایید. یکی از مهم ترین ویژگی های دریل گیربکسی تغییر سرعت دستگاه است. می توانید با توجه به نیاز خود سرعت دستگاه را در اندازه های مختلفی قرار دهید. برای باز و بسته کردن پیچ و زمانی که نیاز به افزایش قدرت یا کاهش سرعت دستگاه دارید، می توانید از این دستگاه استفاده نمایید.

در نظر داشته باشید، دریل گیربکسی کاربرد فراوانی داشته و به دلیل داشتن گیربکس در فعالیت ‌های صنعتی مانند سوراخکاری و غیره نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

 

دریل گیربکسی

 

تفاوت دریل گیربکسی با دریل ستونی

اصلی ترین تفاوت  دریل گیربکسی با دریل ستونی تغییر سرعت دستگاه است. هر کدام از دستگاه ها دارای ویژگی های منحصر به فردی است. اگر می خواهید از دستگاه پرقدرت و پرسرعتی به صورت دائمی استفاده کنید، حتماً دستگاه دریل ستونی را خریداری کنید. اگر می خواهید در کنار سوراخکاری از امکانات دیگران استفاده کنید، دریل گیربکسی برای شما مناسب خواهد بود. در نظر داشته باشید برخی مدل های دریل گیربکسی ممکن است از قدرت کمتری در انجام فعالیت ها برخوردار باشد.

 

ویژگی های دریل ستونی

برای سوراخکاری انواع تجهیزات فلزی و چوبی می توانید از دریل ستونی استفاده نمایید. تفاوت انواع دریل ستونی، قدرت موتور، سرعت، ابعاد و قابلیت سوراخکاری آن بوده که می توانید انواع مته های مختلف را با توجه به ابعاد آن نصب و استفاده نمایید. دریل های ستونی قابلیت نصب سیستم قلاویز را داشته که می‌توانید برای قلاویز کاری نیز مورد استفاده قرار دهید.

انواع دریل ستونی در دو نوع تک فاز و سه فاز ساخته شده که تمامی تجهیزات با ۱۸ ماه گارانتی و ضمانت مادام العمر برای کاربران ارائه می شود. برای سفارش دریل ستونی می توانید به فروشگاه و سایت پیشرو دریل مراجعه کرده و برای استعلام قیمت نیز با کارشناسان سایت در ارتباط باشید.

 

 ویژگی های دریل ستونی

 

انواع مته برای دریل ستونی و گیربکسی

به طور معمول از مته متفاوتی برای  دریل گیربکسی با دریل ستونی استفاده می کند. برای خرید انواع مته باید اول نوع دریل خود را مشخص کرده و طبق گنجایش و قطر سه نظام دریل خود مته مورد نیاز را خریداری نمایید. برای آشنا شدن با کاربرد های انواع مته، میز صلیبی پیشرو و تفاوت دریل گیربکسی با دریل ستونی  به سایت پیشرو دریل مراجعه کرده و در صورت وجود مشکل با کارشناسان سایت نسبت به حل مشکل خود در مورد انواع تجهیزات صنعتی مشاوره داشته باشید.

در سایت پیشرو دریل مقالات آموزشی در مورد کاربرد تجهیزات صنعتی برقی وجود دارد. برای کسانی که قصد خرید یا فعالیت در صنایع مختلفی از جمله قطعه سازی خودرو و غیره را دارند، مقالات بسیار مفید خواهد بود.