دریل های صنعتی چه کاربرد هایی دارند؟

31 اسفند 1400


دریل های صنعتی یکی از ابزار آلات ساختمانی و صنعتی بوده که با استفاده از نیروی چرخشی باعث ایجاد سوراخ بر روی سطوح فلزی، سیمانی و چوبی می شوند. دستگاه دریل ها با توجه به نوع انجام کار، قطر سوراخکاری، قدرت موتور در اندازه های مختلفی تقسیم بندی می شود. برای فعالیت های مختلفی می توانید از آن ها استفاده کنید. نوع صنعتی دریل ها به صورت تخصصی با طول عمر بالاتری ساخته شده است به دلیل اینکه دائماً در حال کار بوده باید از کیفیت بهتری برخوردار هستند.
 


معرفی دریل های صنعتی پرکاربرد


دریل های صنعتی در انواع مختلفی تقسیم می‌ شوند. وجه تمایز دریل ها در کاربرد دریل و قدرت موتور دستگاه است. به عنوان مثال می توانیم به انواع دریل های گیربکسی، چکشی، دریل فرز، دریل ستونی و غیره اشاره نماییم. در نظر داشته باشید در تقسیم بندی دریل ها دریل دستی، برقی، شارژی، بتن کن و غیره  نیز وجود دارد.


یکی از مراجع معتبر برای خرید دریل صنعتی، مجموعه پیشرو دریل بوده که می توانید از طریق کارشناسان سایت و نمایندگی های سراسر کشور اقدام به خرید تجهیزات صنعتی مورد نیاز و خود نمایید. برای خرید انواع تجهیزات صنعتی از جمله دریل گیربکسی پیشرو، دریل پیشرو، میز صلیبی و اطلاع از قیمت دریل پیشرو با کارشناسان سایت در ارتباط باشید.

 

 کاربرد دریل های صنعتی


دریل های صنعتی به صورت ثابت در کارگاه ها مورد استفاده قرار می گیر. از جمله دلایل مهم ثابت بودن دریل ها می توانیم به دقت انجام کار آن ها اشاره نماییم. همچنین به دلیل اینکه از موتور قدرتمند در ساخت آنها استفاده شده است، وزن سنگینی داشته و قابلیت جابجایی ندارد. دستگاه دریل های کارگاهی و صنعتی به صورت قائم و زاویه ۹۰ درجه بر روی اجسام قرار می گیرند و دارای موتور بسیار قدرتمند تری از دریل های دستی و خانگی دارند.

 

کاربرد دریل های صنعتی

 


 
دریل تک فاز یا سه فاز


برخی از دریل های ستونی دارای موتور سه فاز و برخی از آنها دارای موتور تک فاز است. به صورت برقی مورد استفاده قرار می گیردو این دریل ها با توجه به نوع ساخت و کارکرد آنها در مدل های پنوماتیک یا شارژی ساخته نمی شوند و معمولا از برق تک فاز یا سه فاز برای انجام فعالیت های مختلف استفاده می کند.  به عبارت دیگر دریل های کارگاهی و صنعتی دارای اهرم یا فلکه بوده که با چرخاندن آن مته در سه نظام دستگاه تنظیم می شود. قابلیت تغییر مته با توجه به ابعاد اجسام مختلف وجود دارد.

 


مهم ترین مزایای دریل های صنعتی


بیشتر کارگاه های چوب بری برای سوراخکاری انواع چوب و یا کارگاه های تولید و ساخت تجهیزات فلزی، از دریل ستونی استفاده می شود. به عنوان مثال اگر به کارخانه های تولید خودرو، موتور خودرو و تجهیزات اتومبیل مراجعه کرده باشید، قطعاً با دریل های صنعتی مختلفی روبرو می شوید. هر کدام از دریل ها مزیت و معایب خاص خود را دارند. به عنوان مثال دریل گیربکسی امکان تغییر سرعت و کاهش سرعت و قدرت دریل وجود دارد. برای باز و بسته کردن انواع پیچ و سایر موارد از دریل گیربکسی استفاده می شود.


موارد ایمنی در زمان استفاده از دریل


دریل ها کارگاهی در گروه تجهیزات خطرناک صنعتی بوده که باید در زمان فعالیت با دستگاه ها، تجهیزات ایمنی مناسبی همراه داشته باشیم. استفاده از لباس مناسب فعالیت در کارخانه های صنعتی، عینک مخصوص و دستکش از اهمیت بالایی برخوردار است. باید سعی کنید تمام موارد ایمنی را در زمان استفاده از دستگاه را رعایت نمایید. بررسی کابل دستگاه و اطلاع از سلامت آن نیز اهمیت دارد که در زمان انجام کار دچار مشکل و توقف خط تولید نشود. 


جمع بندی


قصد خرید دریل صنعتی را دارید، اولین قدم نوع فعالیت خود را مشخص نمایید تا بتوانید بر حسب نیاز خود دریل قدرتمند با قیمت مقرون به صرفه دا خریداری نمایید. شرکت پیشرو دریل یکی از مجموعه های معتبر در زمینه تولید انواع دریل های ستونی، دریل ستونی قلاویز زن و غیره است. برای اطلاع از قیمت دریل های صنعتی میز صلیبی پیشرو، دریل گیربکسی، دریل ۱۶ پیشرو به سایت پیشرو دریل مراجعه نمایید.