انواع تیغ اره مدل دیسکی

31 اسفند 1400

اره های دیسکی در صنعت کاربرد های مختلفی برای افراد دارد. باید با توجه به نوع کاربرد خود از انواع تیغ اره مدل دیسکی استفاده نمایید. در ادامه با اره های مدل دیسکی آشنا می شویم.

 

تیغه استاندارد اره دیسکی

 

برای برش انواع چوب فلز از اره های دیسکی استفاده می شود که با توجه به جنس و نوع دندان های تیغ می توان برای کاربرد های مختلفی استفاده کرد. همچنین سرعت و مدل برش نیز اهمیت بسیاری دارد. به طور معمول تیغه هایی که دندان های کمتری دارند، سریع تر بوده و تیغه هایی که دندانه بیشتری دارند برای برش های صاف و ظریف مورد استفاده قرار می گیرد. وجود شیار باعث خروج مواد اضافه و برش داده شده می شود.

 

تیغه استاندارد اره دیسکی

 

انواع تیغ اره مدل دیسکی

 

  • تیغه های برش افقی و عمومی

تیغه های برش عمودی و افقی جزء تیغه های پرکاربرد در اره های دیسکی محسوب می شود. تیغه های عمودی برای پرش های نرم و سریع در جهت عرض چوب استفاده می شود و دندانه های این نوع تیغه از دو جهتی باعث می شود، دستگاه برش دقیقی داشته باشید. تیغه های افقی دارای دندانه های بزرگتری نسبت به تیغه های عمودی بوده و در جهت طول چوب برش داده می شود.

 

  • تیغه های برش چند کاره

یکی از انواع تیغ اره مدل دیسکی، تیغه برش چند کاره است. می توانید به جای خرید تیغه طولی و عرضی از تیغه های دوکاره خریداری نمایید که در راستای عمود روی و افقی چوب برش دهید. در نظر داشته باشید تیغه های دو کاره یا چندکاره دقت برش کمتری نسبت به تیغه های افقی و عمودی دارند

 

  • تیغه  توخالی

در صنعت برشکاری یکی از تیغه های مورد استفاده، تیغ توخالی بوده که برای برش عرضی و یا زاویه ای مورد استفاده قرار می گیرد. دقت تیغ های توخالی بسیار بالا بوده و ضخامت تیغ نسبت به تیغ های دیگر کمتر است. به همین دلیل باعث کاهش خطا در هنگام برش یا  شکاف می شود. از کاربرد های مهم تیغه توخالی می توانیم به صنعت چوب بری و کابینت سازی اشاره نماییم.

 

  • تیغه تخته سه لا

همانطور که از اسم آن پیداست، تیغه اره تخته سه لا برای برش تخته های سه لا مورد استفاده قرار می‌ گیرد. این تیغه یکی از انواع تیغ اره مدل دیسکی است که حدود ۱۰۰ دندان داشته و باعث برش دقیق و بدون خطا می شود. با برش به وسیله تیغه تخته سه لا خرده چوب با کمترین میزان تولید می شود. در نتیجه بسیار مقرون به صرفه است. برای خرید انواع تیغ اره مدل دیسکی می توانید به سایت پیشرو دریل مراجعه کرده ضمن آشنا شدن با انواع تیغه می توانید از نمایندگی های این شرکت تهیه نمایید.

 

  • تیغه الماسه

یکی از معروف ترین انواع تیغ اره مدل دیسکی، تیغ الماسه بوده که با نام تیغه یک دست شناخته می شود. برای برش انواع کاشی و سرامیک مورد استفاده قرار می گیرد. الماسه برای مقاومت بالای لبه های استفاده شده است که باعث برش صاف و یکدست می شود. در نظر داشته باشید تیغ اره الماسه در برخی به دو حالت خشک و خیس مورد استفاده قرار می گیرد. در برخی مدل ها برای برش های خیس و در برخی دیگر به حالت خشک مورد استفاده قرار می گیرد. سعی کنید با توجه به نوع دستگاه خود که نوع خیس یا خشک است، اره دیسکی مورد نظر را خریداری نمایید.

 

  • تیغه های سایشی

اگر قصد برش مصالح ساختمانی مانند آجر و بتن را دارید، به شما تیغه سایشی را پیشنهاد می کنیم. برای برش فلزات نیز می‌ توانید از این تیغه استفاده نمایید. تیغ فرسایشی دارای دندانه ریز تری بوده و در ساخت آن ها از سیلیکون و اکسید آلومینیوم استفاده می شود. برای خرید انواع دریل مثل دریل قلاویززن ، مولتی اسپیندل، اره آلومینیوم بر و سایر تجهیزات کارگاهی و صنعتی به  سایت پیشرودریل مراجعه نمایید.

 

  • اره تکه ای

تیغ اره تکه های یکی از انواع تیغ های دیسکی الماسی بود که دارای حفره است. این تیغ جزء قوی ترین اره های برش در بین سایر تیغه های دیسکی محسوب می‌شود. از سرعت و قدرت بالاتری برخوردار است. می‌توانید برای برش اجسام سخت مانند آجر و بتن نیز استفاده نمایید. تیغ اره تکه‌ ای در دو مدل خشک یا خیس کار می کند.

 

اره تکه ای

 

 

 

 

 

 

 

 

سخن آخر

 

امروز با بحث انواع تیغ اره مدل دیسکی همراه شما بودیم. اگر نقطه نظری در باب مطالب ارائه شده داشتید، با ما در میان بگذارید. برای مشاوره جهت خرید محصولات صنعتی انواع ارزش فرصت با کارشناسان فروش شرکت پیشرو دریل در ارتباط باشید.