اره آتشی چیست؟

31 اسفند 1400

اره آتشی چیست؟ یکی از تجهیزات صنعتی برای برش دقیق و سریع انواع اجسام و متریال ها، اره آتشی بوده که در انواع مختلفی ساخته و تولید می شود. معمولاً راه های آتشی دارای میز اختصاصی بوده که برای برش با استفاده از گیره استفاده می شود. با توضیحات بیشتر در مورد اره آتشی با ما همراه باشید.

 

انواع اره آتشی

اره های آتشی با توجه به کاربرد های آن به چندین دسته تقسیم بندی می شود. انواع اره بر اساس ویژگی ها و ساختار فنی آن ها بوده و متداول ترین اره های آتشی، اره آتشی سه فاز، اره آتشی تک فاز و ارده آهنگ آتشی آهنگری است. به طور معمول اره ها بین ۱۵۰ الی ۳۵۰ کیلوگرم وزن داشته و با توجه به نوع برش تیغه و قدرت موتور با هم متمایز می شوند.

کاربرد های اره آتشی

اره آتشی کاربرد های مختلفی در صنعت داشته و می توانید به عنوان مثال در صنایع آهنگری استفاده نمایید. همچنین در کارخانه های پروفیل سازی، برش قطعات فولادی، برش چوب، کابینت سازی یا سایر صنایع از ارده آتشی استفاده نمایید. در نظر داشته باشید اگر از تجهیزات سنتی برای برش مختلف از جمله فلز استفاده کنید، باعث افزایش زمان انجام کار می شود. پیشنهاد ما خرید اره آتشین است که باعث افزایش سرعت انجام کار می شود.

اگر می خواهید دستگاه متناسب با فعالیت خود را خریداری کنید، ادامه مطالب را مطالعه نمایید که به نکات فنی هنگام خرید و ایمنی دستگاه می پردازیم.

خرید بهترین نوع اره

در اولین وهله نوع فعالیت خود را در نظر داشته باشید و بر اساس فعالیت خود اره آتشی به صرفه و بادوام خریداری نمایید. قدم اول آشنایی با توان و دور موتور دستگاه بوده که اهمیت بسیار بالایی دارد. قطر اره باید به اندازه ای باشد که شما بتوانید به آسانی قطعه مورد نظر را برش دهید. جنس تیره اره اهمیت بالایی دارد و با توجه به اینکه در زمان گرم شدن ممکن است حالت اولیه خود را از دست بدهد، پس باید از تیغه مناسبی استفاده نمایید.

سعی کنید دستگاه بادوامی را با توجه به استاندارد های جهانی خریداری نمایید. با توجه به این که در صنف خود دائماً در حال استفاده از دستگاه هستید، کیفیت قطعات دستگاه اهمیت بسیار بالایی دارد. برای خرید اره آتشی به سایت پیشرو دریل مراجعه نمایید تا بتوانید تجهیزات مناسب با تخفیفات ویژه خریداری نمایید.

 

خرید بهترین اره

 

 

ویژگی های اره آتشی

اره های محدوده دمایی ۸۰۰ الی ۹۰۰ درجه سانتیگراد را داشته و می تواند عملیات را بدون هیچ مشکلی انجام دهد. در نظر داشته باشید برخی از راه های دیسکی تا محدوده دمای ۴۰۰ الی ۴۵۰ درجه سانتیگراد عملیات خود را انجام می دهند. تفاوت این دو اره آلیاژ و فرم دندانه های تیغه است. جنس تیغه اره از آلیاژ های کروم از است.

برای توضیحات بیشتر در مورد اره آتشی و تجهیزات آن به سایت شرکت پیشرودریل در مراجعه کرده تا با جزئیات دستگاه، اطلاعات محصول آشنا شوید. در زمان خرید به نوع تک فاز یا سه فازی دستگاه توجه نمایید. اگر کارگاه شما دارای برق سه فاز از نوع سه فاز آن خریداری نمایید.

ایرادات فنی متداول اره آتشی

ترک دار شدن تیغه اره آتشی، کند شدن دندانه و تاب برداشتن یا لنگ زدن تیغه اره از متداول‌ ترین ایرادات دستگاه است. در صورت ایراد باید نسبت به هر یک تمهیدات لازم را در نظر داشته باشید. اگر دستگاه شما دچار ایراد شده، به هیچ عنوان از آن استفاده نکنید که ممکن است آسیب های بزرگ تری وارد دستگاه شود.

نکات فنی در هنگام کار با دستگاه

تیغه اره بسیار تیز و برنده بوده و باید در زمان استفاده از تجهیزات ایمنی، لباس کار، دستکش و عینک استفاده نمایید. برای خرید تجهیزات لازم صنعتی به سایت پیشرو دریل مراجعه نمایید. قبل از استفاده از سفت شدن تیغه از اره اطمینان حاصل نمایید. سیم رابط نیز اهمیت بالایی دارد و از اتصال برق جلوگیری می کند.

قبل از انجام کار میز کار اره آتشی را تنظیم کرده و می توانید از گیره برای تنظیم درجه و اندازه اره استفاده نمایید. پیشنهاد می کنیم قبل از انجام کار مهارت کافی را داشته و در غیر این صورت از استفاده مستقیم پرهیز نمایید.

بحث امروز ما در مورد ویژگی های اره آتشی و معرفی انواع آن بود. امیدواریم مطالب ارائه شده مورد توجه شما قرار گرفته باشد. برای خرید انواع تجهیزات صنعتی برشکاری مانند دریل ستونی، دلر قلاویز زن و دریل گیربکسی  به سایت پیشرو دریل مراجعه نمایید.