سنباده نواری و کاربرد آن

31 اسفند 1400

سنباده نواری به طور معمول برای پلیسه گیری و پرداخت کاری کاربرد دارد. استفاده از سنباده نواری تکنیک های خاص خود را دارد. برای اطلاع از سنباده نواری و کاربرد های آن همراه ما باشید.

 

توضیحات اولیه در مورد سنباده نواری

 

سنباده در اصل و ورقه ای از کاغذ مقوا پارچه ای بوده که برای ساییدن اجسام مختلف به کار می رود. از ساییدن دیوار، فلزات، چوب و سرامیک گرفته تا تجهیزات صنعتی استفاده می شود. سنباده نواری به گونه ای است که به شکل کمربند یا تسمه به همدیگر چسبیده می شود و استفاده از آن نسبت به سایر سنباده ها آسان تر است.

 

مزیت های سنباده نواری

 

اصلی ترین مزایای سنباده نواری صاف کردن سطوح مختلف بوده که با توجه به نوع ساخت آن از سرعت و قدرت بسیاری در انجام کار برخوردار است. می ‌توانید برای پرداخت تجهیزات مختلف نیز مورد استفاده قرار دهید.

 

کاربرد های سنباده نواری

 

اگر نگاهی به تجهیزات کار نجاران، فلزکاران، نقاشان و سایر صنایع و مهارت های ساختمانی داشته باشید، دستگاهی همچون سنباده نواری را مشاهده می ‌کنید. می توانید از دستگاه و زاویه مناسب به سطح ناهموار جسم سنباده کاری انجام دهید. برای شروع فعالیت خود ابتدا از سنباده نوع ۸۰ شروع به انجام کار کرده و در آخر کار می توانید از سنباده های ۱۲۰ نیز استفاده نمایید.

کاربرد های سنباده نواری

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سنباده کوچک تر یا بزرگ تر؟

 

سنباده های نواری کوچک وزن کمتری داشته و برای حکاکی یا صاف کردن تجهیزات کوچک تر مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه سنباده کوچک تر آسان تر بوده و می توانید در کارگاه های مختلفی مورد استفاده قرار دهید. برای پرداخت اجسام نیاز به دو دست نبوده و با سنباده کوچک و تنها با یک دست می توانید انواع فعالیت های مورد نظر را انجام دهید.

سنباده های بزرگ برای استفاده کارگاهی و صنعتی بوده و می توانید برای تجهیزات بزرگ تر از نوار های سی و چهار سانتی متری استفاده نمایید. در نظر داشته باشید برخی سنباده های نواری بیش از ۶۲ سانتی متر بوده که می توانید بر حسب نوع فعالیت خود خریداری نمایید.

جهت اطلاع از سایر محصولات به سایت شرکت دریل سازان پیشرو مراجعه کنید.

ماشین سنباده زنی نواری

 

در ابتدای کار باید مواردی از قبیل سرعت نوار، سرعت قطعه پشتیبانی، فشار سایشی، درام تماسی و جنس نواری را توجه نمایید. برای فعالیت ‌های مختلفی از سنباده نواری مختلفی استفاده می شود. اگر قصد براده برداری از گوشه های لبه برش را دارید یا می خواهید برای صیقل گرفتن زبری سطح براده های ریز استفاده کنید، سنباده نواری بهترین گزینه برای شما خواهد بود.  

برای سایر فعالیت ها مانند حذف قطعات زائد داخلی، منحنی گوشه محصولات و تمیز کردن خوردگی می توانید از دستگاه سنباده نواری استفاده نمایید.

 

ماشین سنباده زنی نواری

 

انواع پارچه سنباده

 

ذرات تشکیل دهنده سنباده نواری از اکسید آلومینیوم سیلیکون و سرامیک بوده که می تواند برای کاربرد های مختلف مناسب باشد. جنس سنباده پارچه نواری نیز اهمیت بالایی دارد که در انواع پارچه ها تولید می شود. در نتیجه بتوانید برای فعالیت های مختلف انجام داده و از پارگی آن جلوگیری نمایید.

تفاوت پارچه های سنباده مربوط به نوع فعالیت شما و فشار متریال های مختلف خواهد است. به طور عمومی از پارچه های منعطف برای قطعات فوم دار شیاردار، شاخه های صنعتی و دستگیری در ها استفاده می شود. پارچه منعطف جزء پرمصرف ترین پارچه در تولید سنباده های نواری محسوب می شود.

اگر سنباده نواری دچار پارگی شود از سنباده کتانی استفاده می شود. سنباده های پلی استر بسیار مقاوم و غیر قابل انعطاف بوده و یکی دیگر از مزایای سنباده پلی استر ضد آب بودن آن بوده که برای فعالیت‌های مختلفی می توانید بدون رطوبت استفاده نمایید. توجه نمایید که این نوع سنباده قیمت بالاتری نسبت به سنباده کتانی و انعطاف پذیر داشته و برای براده برداری و پلیسه تجهیزات فلزی سخت مورد استفاده قرار می گیرد.جمع بندی

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد تجهیزات سنباده کاری، پرداخت زنی، انواع دریل های ستونی مثل دریل ستونی قلاویز زن،  میز صلیبی، دستگاه فرز و سایر تجهیزات صنعتی به شرکت پیشرو در که یکی از موفق ترین شرکت های تولیدات صنایع بوده، مراجعه نمایید. برای خرید تجهیزات صنعتی با دوام در اولین قدم به نمایندگی های پیشرو دریل در سراسر ایران مراجعه نمایید.. بحث امروز ما در مورد سنباده نواری و کاربرد های آن بود. امیدواریم مطالب ارائه شده مورد توجه شما قرار گرفته باشد.